Wiedźmińskie

Siedliszcze

Zapowiedź Gwinta na iOS oraz nowego dodatku „Żelazna Wola”

Żelazna Wola

CD Projekt zapowiedział wreszcie ukazanie się Gwinta na urządzenia iOS, a także premierę nowego dodatku „Żelazna Wola”. Oba wydarzenia będą miały miejsce już w październiku.

Gwint od dawna prosił się, by przenieść go na urządzenia mobilne. Redzi postanowili nam to umożliwić i już 29 października będziemy mogli doświadczyć wiedźmińskiej karcianki na smartfonach – póki co jednak tylko na tych z systemem iOS. Wersja na Anroida również ujrzy światło dzienne, stanie się to prawdopodobnie pod koniec tego roku.

Czy w związku z przeniesieniem Gwinta na iOS powinniśmy oczekiwać jakichś większych zmian w karciance? Okazuje się, że nie – wersja na smartfony ma bardzo przypominać to, z czym mogliśmy się dotychczas zapoznać na pecetach oraz konsolach stacjonarnych. Zmiany będą dotyczyć głównie aspektu wizualnego, tak by można było choćby wygodniej przeglądać nasze karty. Gwint ma oferować stabilne 30 klatek na sekundę, na mocniejszych urządzeniach będzie zaś możliwe uzyskanie rozdzielczości 4K. Dla graczy najważniejszy będzie jednak pewnie fakt, że postępy, do których doszli na poprzednich platformach zostaną w pełni zachowane.

Oprócz tego Redzi zapowiedzieli nowy dodatek „Żelazna Wola”, która skupi się wokół postaci Radowida V próbującego zaprowadzić surowy porządek w Królestwach Północy. W oficjalnym opisie rozszerzenia możemy przeczytać:

Północ rośnie w siłę, a Radowid powraca, by pokazać swoim wrogom prawdziwą sprawiedliwość – wymierzaną ogniem i mieczem. Możesz stanąć u jego boku lub sprzeciwić się królewskim nakazom, ale cokolwiek wybierzesz, weźmiesz udział w najbardziej zażartych bojach w historii Gwinta. Powróć na pole bitwy pod Brenną, poznaj tajemnice Salamandry lub dołącz do kompanii szlachetnych złoczyńców Gascona – w dodatku Gwint: Żelazna Wola nie zabraknie okazji do bitki.
https://www.youtube.com/watch?v=kMDXr4yxQt8

Od strony rozgrywki dodatek ma nam zaoferować ponad 80 nowych kart, z czego 21 będzie neutralnych. Wśród nich znajdą się zbiry z Salamandry, nowe insektoidy, krasnoludy oraz piraci z Skellige. W ramach złożenia zamówienia przedpremierowego otrzymamy dodatkowo 25 beczek Żelaznej Woli premium, planszę Okręt, unikatową skórkę Radowida (Protektor Północy) oraz specjalny, animowany rewers. Premiera dodatku odbędzie się 2 października.