Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – znamy datę premiery!

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - znamy datę premiery

CD Projekt RED ogłosiło datę premiery kampani fabularnej dla Gwinta o tytule Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Tego samego dnia pojawi się także największa aktualizacja w dziejach sieciowego Gwinta, czyli „Homecoming”.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, czyli pełnoprawne RPG łączące turową grę strategiczną z elementami gry karcianej ukaże się w dniu 23 października bieżącego roku na PC oraz 4 grudnia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra opowie o losach królowej Meve, władającą Lyrią oraz Rivią, którą znamy z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Oto oficjalny opis gry, pochodzący ze serwisu GOG.com, w którym to właśnie będzie ona dostępna:

„Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to jednoosobowa gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina.

Wyprodukowana przez twórców najbardziej kultowych momentów w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon gra opowiada iście królewską opowieść o Meve, zaprawionej w bojach królowej dwóch Królestw Północy – Lyrii i Rivii. W obliczu nadciągającej inwazji nilfgaardzkiej Meve jeszcze raz musi wkroczyć na wojenną ścieżkę i rozpocząć mroczną przygodę, pełną destrukcji i zemsty.”

Oprócz tego, w dniu premiery Wojny Krwi, zarówno dla wersji PC, jak i później, dla konsolowej, pojawi się aktualizacja sieciowej części Gwinta, czyli długo zapowiadane Homecoming. Wprowadzi ona do gry zupełnie nową oprawę plansz, animowane modele 3D liderów oraz mnóstwo zmian w rozgrywce.

Jak poinformował Paweł Burza z CD Projekt RED, opóźnienie związane z wersją konsolową wiąże się z chęcią jej dopracowania i upewnienia się, że wszytsko należycie działa. Konsolowcy mogą liczyć na rekompensatę za opóźnienie w postaci kilku bonusów, m.in. darmowych beczek z kartami.

Poniżej możecie obejrzeć materiał omawiający nowości w Gwincie i zobaczyć odświeżony wygląd planszy dla frakcji Scoia’tael.