Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona – limitowana edycja gry

Wiedźmin-1-edycja-limitowana

W październiku minie 10 lat od wydania pierwszej części Wiedźmina. By odpowiednio uczcić tę rocznicę CD Projekt RED postanowił wydać nową, limitowaną edycję gry.

Redzi zapowiedzieli premierę limitowej edycji na 22 września 2017 roku. Wspomniane wydanie będzie posiadało zawartość Edycji Rozszerzonej wzbogaconą o kolekcjonerski steelbook przedstawiający słynną strzygę. Limitowana edycja zostanie wydana w jednorazowym nakładzie, a ilość egzemplarzy będzie bardzo ograniczona.

Ofertę kupna gry można znaleźć póki co na serwisie Muve.pl. Dla fanów Wiedźmina, którzy jeszcze nie zakupili pierwszej części trylogii jest to kolejna okazja by nadrobić zaległości z Białym Wilkiem. Z drugiej jednak strony standardowa edycja Wiedźmina jest często korzystnie przeceniana, kupowanie gry za dwukrotnie wyższa kwotę dla samego steelbooka skusi pewnie głównie kolekcjonerów.

Wiedźmin-1-steelbook

Niemniej, czy to edycja standardowa, czy limitowana, w pierwszego Wiedźmina zagrać warto. Choć dziesięcioletnia grafika i mechanika mogą niektórych już skutecznie odstraszać, to opowieść gry, a przede wszystkim jej legendarny już klimat i ścieżka dźwiękowa nie zestarzeją się nigdy. O atmosferze pierwszego Wiedźmina w kontekście całej trylogii możecie szerzej przeczytać w naszym cyklu Sentymentalnie przez trylogię