Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin 3 na konsole Nintendo Switch – wszystkie znane informacje

CD Projekt RED podczas targów E3 2019 oficjalnie zapowiedział, że Wiedźmin 3 na konsole Nintendo Switch ukaże się jeszcze w tym roku. Wydanie te ma cieszyć się pełną zawartością, jaka ukazała się dotychczas na komputerach oraz konsolach stacjonarnych. 

Pojawiające się już od jakiegoś czasu pogłoski o konwersji Wiedźmina 3 na przenośne konsole Nintendo Switch znalazły potwierdzenie na konferencji Nintendo podczas targów E3 2019 w Los Angeles. Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna pod względem zawartości ma nie ustępować kroku wydaniom na PC, PS4 oraz Xbox One. Oznacza to dostęp do 16 darmowych DLC oraz pełnoprawnych dodatków Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Do edycji pudełkowej oprócz kartridżu z grą ma trafić również kompendium wiedzy na temat wiedźmińskiego uniwersum, mapa świata gry oraz zestaw wiedźmińskich naklejek. Cyfrowa wersja również trafi do sprzedaży.

Za przeniesienie ostatniej przygody Białego Wilka na konsole przenośne ma odpowiadać firma Saber Interactive. Ponieważ konsole Nintendo Switch naturalnie nie mogą się równać pod względem mocy z konsolami stacjonarnymi, twórcy musieli pójść na wiele kompromisów w kwestii oprawy graficznej. Na zwiastunie oraz screenach promocyjnych można zauważyć, że konieczne było m.in. obniżenie zasięgu widzenia, zmniejszenie gęstości roślinności, uproszczenie tekstur oraz modeli postaci. Duże zmiany zaszły również w interfejsie, który musiał zostać dopasowany do charakteru konsoli. Ponadto gra ma być wyświetlana w rozdzielczości 540p w wersji przenośnej oraz 720p w wersji stacjonarnej. Mimo tego, trzeba przyznać, że gra jak na swoje możliwości nadal wygląda bardzo dobrze. Jest to cena, jaką trzeba zapłacić za granie Geraltem z Rivii w dowolnym miejscu o dowolnym czasie.

Sami Redzi są bardzo zadowoleni z jakości portu. Mimo widocznych ustępstw gra ma nadal sprawiać spore wrażenie, o czym wspomniał Alvin Liu – jeden z pracowników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak Wiedźmin 3 działa na Switchu. To wciąż jakość z jakiej jesteśmy dumni, oczywiście nie obyło się bez kompromisów pod względem wydajności w porównaniu z grafiką. Teraz jest nieco mniej roślinności, zakres rysowania obiektów również został obniżony… Ale to wciąż wygląda niesamowicie. Jestem pod wielkim wrażeniem. Gdybyście nie wypunktowali mi wielu zmian, to prawdopodobnie nawet bym ich nie zauważył.

Gra ma trafić do sprzedaży jeszcze w 2019 roku, choć dokładna data nie jest znana. Wstępna cena podawana w sklepie muve.pl wynosi blisko 250 zł. Jesteśmy ciekawi finalnej jakości portu tak wielkiej i rozbudowanej gry RPG na konsole Nintendo Switch. Miejmy nadzieję, że gra od CD Projekt RED zbyt mocno ich nie przeciąży.

 

Źródła:

https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/wiedzmin-3-dziki-gon-edycja-kompletna-jeszcze-w-tym-roku-na-nintendo-switch/

https://www.nintendo.com/games/detail/the-witcher-3-wild-hunt-complete-edition-switch/