Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin 3 – modyfikacja przywraca interfejs z dema z E3 2014

interfejs z dema z E3 2014

Zaprezentowany na targach E3  zapis rozgrywki z Wiedźmina 3 zrobił już na samym początku duże wrażenie, a po premierze gry stał się pewnego rodzaju obrazem „raju utraconego”. Niektórzy z graczy z przykrością zauważali jak wiele elementów i mechanik uległo często nieuzasadnionym zmianom, a to z kolei dawało impuls do działania moderom.  I tak po niemal trzech latach otrzymaliśmy modyfikację , która przywraca interfejs z dema z E3 2014.

Mod E3 UI and HUD został stworzony przez grupę moderów, którzy nie godząc się na zmieniony przez Redów interfejs, postanowili przywrócić do gry jego stary wygląd.  Efekt robi wrażenie, ponieważ twórcy wprowadzili chociażby animowane okienko medytacji z podglądem na Geralta, czy też pamiętną ikonkę przebywającego w pobliżu potwora, której finalnie zabrakło w grze. Oprócz tego modyfikacja zapewnia:

  • ekrany menu zostały zmienione na wzór tych z dema E3 2014
  • wszystkie ekrany menu (z wyjątkiem Bestariusza i Ekwipunku) otrzymały animowane tło
  • został wprowadzony HUD  z dema E3
  • mapy oraz minimapy wyglądają teraz tak jak w wspomnianym demie
  • zostały dodane nowe czcionki oraz ekrany ładowania (zgadnijcie na wzór czego)
  • potwory w Bestariuszu są animowane

Dla osób, które z utęsknieniem powracają do dema z E3 jest to więc obowiązkowa pozycja, która razem z kompletem pozostałych modyfikacji pozwoli w jeszcze lepszym stopniu odtworzyć dawny wygląd Wiedźmina 3, który z mniej lub bardziej zrozumiałych powodów postanowił ulec zmianie.