Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin 3: Dziki Gon – czwarta rocznica premiery!

Wiedźmin 3: Dziki Gon – czwarta rocznica premiery

Równo cztery lata temu odbyła się premiera trzeciej odsłony serii Wiedźmin autorstwa studia CD Projekt RED. Jak wspominacie ten moment?

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się 19 maja 2015 roku i okazał się jedną z najlepiej ocenianych gier w historii elektronicznej rozrywki. Jako pierwsza produkcja z nad Wisły zdobył również tytuł Gry Roku, podczas prestiżowej gali The Game Awards 2015.Dzieło CD Projekt RED ma również na koncie wiele innych, imponujących osiągnięć jak choćby największą liczbę tytułów gry roku (aż 251!) w rozmaitych plebiscytach i rankingach na całym świecie. Tym samym zostało numerem jeden w tej kategorii spośród wszystkich wydanych kiedykolwiek gier.

Wiedźmin 3 to zdobył także ponad 800 nagród, dzięki czemu stał się najczęściej nagradzaną produkcją w historii. W 2016 roku dowiedzieliśmy się także, że sprzedaż gry przekroczyła nakład 10 milionów kopii. Nie wiemy jednak, jak słupki sprzedaży prezentują się na dzień dzisiejszy. Ponadto, gra doczekała się dwóch dużych rozszerzeń w postaci Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina. Drugi dodatek zaskoczył swoją skalą i rozmachem pełnoprawnej gry, będąc w stanie zdobyć tytuł najlepszej gry RPG roku na gali The Game Awards 2016.

Zasługi i nagrody Wiedźmina 3 można by jeszcze długo wymieniać i jedną z głównych jest powstanie gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, która wyewoluowała z pokochanej przez fanów mini-gry, zawartej w Dzikim Gonie. Idąc za ciosem, CD Projekt RED przygotowało opartą na Gwincie, izometryczną grę RPG, w postaci Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści.

Warto również dodać, że skala i jakość projektu, jakim jest Wiedźmin 3: Dziki Gon wprowadziła CD Projekt RED do pierwszej ligi projektantów gier, a polska ekipa stawiana jest na równi z gigantami pokroju Rockstar Games, twórców serii Grand Theft Auto.

Dajcie znać w komentarzach jak wspominacie dzień premiery Wiedźmina 3 i oczywiście ile czasu spędziliście na wiedźmińskim szlaku przez kolejne cztery lata od tamtego momentu.