Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin 3: Dziki Gon – aktualizacja z wsparciem dla 4K na PS4 Pro

4K na PS4 Pro

Wiedźmin 3 otrzymał łatkę 1.51, która  zapewnia obiecane wsparcie dla rozdzielczości 4K na PS4 Pro. Jak większa moc obliczeniowa konsoli przekłada się na jakość grafiki gry?

Samo CD Projekt RED nie podaje zbyt wielu konkretnych informacji na temat tego, co wprowadza nowa aktualizacja.  Na ich oficjalnej stronie można przeczytać, że:

Zarówno podstawowa wersja gry, jak również jej dodatkowa zawartość, w tym rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, zostały zoptymalizowane pod kątem platformy, a także oferują rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Tak jak podejrzewano przed premierą łatki, gra nie jest wyświetlana w natywnym 4K, lecz jest do niej skalowana z rozdzielczości 1440p metodą szachownicy. Problem rozmycia obrazu eliminuje częściowo uzupełnianie wolnych przestrzeni informacjami pobranymi z sąsiadujących pikseli.

Więcej informacji można znaleźć w analizie Digital Foundry, które zbadało Wiedźmina 3 na PlayStation 4 Pro zarówno pod względem stabilności gry, jak i ustawień graficznych. Z ważniejszych zmian należy odnotować ulepszony efekt ambient occlusion oraz udoskonalone filtrowanie tekstur.

Tymczasem posiadacze Xbox One X na wsparcie dla rozdzielczości 4K będą musieli jeszcze trochę poczekać. Wiedźmin 3 ma zostać dostosowany pod wzmocnione konsole Microsoftu jeszcze w tym roku.