Wiedźmińskie

Siedliszcze

Turniej Gwinta oraz twórcy „Pół Wieku Poezji Później” na Sabat Fiction Fest

Sabat Fiction Fest

Ogólnopolski festiwal fantastyki i gier, Sabat Fiction Fest, odbywający się w najbliższy weekend w Kielcach, zaoferuje kilka ciekawych atrakcji dla fanów wiedźmińskiego uniwersum.

W dniach 29 września – 1 października, czyli w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, na terenie Kielc odbędzie się Sabat Fiction Fest, impreza dla miłośników fantastyki oraz różnej maści gier. Tradycyjnie, jak na tego typu wydarzeniach, odwiedzający będą mieli okazję wzięcia udziału w rozmaitych prelekcjach poświęconym grom, książkom, komiksom, filmom i nie tylko. Na kieleckich halach targowych pojawi się ponad 100 stanowisk do grania, będzie można wziąć udział w sesjach RPG, czy też konkursach związanych z wiedzą o danej produkcji.

Żaden festiwal fantastyki nie mógłby się odbyć bez wiedźmińskiej tematyki, tak więc organizatorzy, wraz z ekipą esportcup.pl zaplanowali turniej Gwinta, który został rozłożony na sobotę oraz niedzielę (zapisy do rozgrywek odbędą się na miejscu). Na konwencie pojawią się twórcy fanowskiej produkcji o tytule Pół Wieku Poezji Później, a także odbędzie się konkurs wiedzy o uniwersum. Do Kielc przybędzie również Jacek Komuda, jeden z autorów scenariusza do pierwszej odsłony growej trylogii Wiedźmina.

Rozpiskę godzinową wszystkich atrakcji znajdziecie pod tym linkiem, a pozostałe niezbędne informacje na stronie głównej festiwalu.