Wiedźmińskie

Siedliszcze

The Witcher: Monster Slayer – nowa gra mobilna w świecie Wiedźmina

CD Projekt RED ogłosił wczoraj The Witcher: Monster Slayer – nową grę w uniwersum Wiedźmina, za którą odpowiedzialne jest studio Spokko. Produkcja będzie przeznaczona za darmo na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

W produkcji od studia Spokko (będącym częścią grupy CD Projekt RED) wcielimy się w wiedźmina trudniącego się polowaniem na monstra na setki lat przed Geraltem z Rivii, kiedy to Kontynent był jeszcze skrajnie nieprzyjaznym miejscem do życia. Dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej oraz śledzenia naszej bieżącej lokalizacji będziemy mogli wytropić danego potwora, a następnie stoczyć z nim walkę przy użycia srebrnego, wiedźmińskiego miecza. Do bardziej wymagających starć przygotujemy się sporządzając odpowiednie oleje, eliksiry oraz petardy. Twórcy zapowiadają również liczne zadania fabularne, które będą zainspirowane przygodami Geralta.

Całość więc będzie mocno bazować na pomyśle gry Pokemon GO, tyle że przy wykorzystaniu bogatego zasobu wiedźmińskiego uniwersum. Przeczuwam, że będzie to całkiem ładnie współgrało z kultywowanymi niegdyś na naszych terenach słowiańskimi wierzeniami. Spacer po lesie może się teraz niespodziewanie skończyć natknięciem się na leszego, co pewnie jeszcze kilka wieków temu stanowiło realną obawę naszych przodków.

Dokładna data premiery jest jeszcze nieznana, ale ma ponoć odbyć się wkrótce. Grę będzie można pobrać za darmo na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Więcej możecie dowiedzieć się pod tym adresem.