Wiedźmińskie

Siedliszcze

The Witcher: Blood Origin – nowy miniserial od Netflixa

The Witcher: Blood Origin

Netflix nie przestaje inwestować w poszerzanie uniwersum Wiedźmina. The Witcher: Blood Origin będzie nowym miniserialem, za którego sterami stanie Declan de Bara oraz Lauren S. Hissrich.

Nietrudno zauważyć, że Netflix wiąże z marką Wiedźmina duże plany na przyszłość. Producent zapowiedział już nie tylko drugi sezon Wiedźmina z Henrym Cavillem w roli głównej, ale również animowanego spin-offa pod tytułem The Witcher: Nightmare of the Wolf, który opowie o losach Vesemira.

Teraz zaś do tych produkcji dołączy The Witcher: Blood Origin, aktorski miniserial w formie spin-offa, za którego produkcję odpowiadać ponownie będzie Declan de Bara oraz Lauren Hissrich. Jak możemy przeczytać na stronie Netflixa, fabuła osadzona zostanie 1200 lat przed narodzinami Geralta.  Mamy w niej być świadkami „powstawania Kontynentu” oraz stworzenia pierwszego Wiedźmina.

Niejeden pewnie nazwie mnie marudą, ale dla kogoś kto przeczytał książki, już sam ten opis brzmi niezbyt sensownie. Być może kojarzycie słowa Jaskra z „Głosu rozsądku”, w których to powołując się na „Historię świata” Rodericka de Novembre przypomina Geraltowi, że pierwsi wiedźmini zaczęli podróżować po Kontynencie jakieś 300 lat temu (czyli w okolicach roku 900). Sama Koniunkcja Sfer rozpoczęła się na 1500 lat przed Sagą, a ludzie do brzegów Kontynentu przybili znacznie później.  Widać, że już na samym początku mamy dziwne rozbieżności w chronologii. Na efekty produkcji przyjdzie nam jeszcze pewnie nieco poczekać.