Wiedźmińskie

Siedliszcze

Teasery zapowiadające 2. sezon Wiedźmina oraz ogłoszenie WitcherCon

Teasery zapowiadające 2. sezon Wiedźmina

W sieci pojawiły się nowe teasery zapowiadające 2. sezon Wiedźmina. Co więcej, Netflix oraz CD Projekt Red ogłosili wspólnie wydarzenie o nazwie WitcherCon, które ma być świętem wszystkiego, co wiedźmińskie.

Pierwszy oficjalny teaser nowego sezonu Wiedźmina został zaprezentowany już tydzień temu podczas wydarzenia GeekedWeek. Przedstawiał on serię szybkich migawek z drugiego sezonu, które skupiały się na postaci Lwiątka z Cintry, czyli Ciri. Jak można zauważyć, Jaskółka przeszła już lekką metamorfozę, a spora część kadrów pochodzi zapewne z jej pobytu w Kaer Morhen. Dzisiaj natomiast Netflix udostępnił kolejny teaser, tym razem poświęcony Geraltowi. Oczywiście w obu zapowiedziach został obowiązkowo podkreślony motyw „przeznaczenia”, które w końcu w pierwszym sezonie było wypowiadane średnio co pięć minut.

To jednak nie koniec wieści. CD Projekt Red i Netflix ogłosili wspólnie wydarzenie WitcherCon,  które odbędzie się 9 lipca i będzie poświęcone wszystkiemu, co wiedźmińskie. Podczas panelu pojawią się choćby dyskusje z twórcami, materiały zza kulis, nowości związane z serialem, a także omówienie wiedźmińskiego uniwersum, włączając w to bestiariusz oraz historię Kontynentu. Całość będzie transmitowana zarówno na YouTubie i Twitchu. Do pełni szczęścia brakuje tam tylko Andrzeja Sapkowskiego, który zapowiedziałby tam kolejną książkę o Geralcie.