Wiedźmińskie

Siedliszcze

Szpony i Kły to zbiór fanowskich opowiadań w wiedźmińskim świecie

Szpony i Kły

Niech pierwszy rzut oka na okładkę Was nie zmyli. Szpony i Kły to zbiór fanowskich opowiadań osadzonych w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego powstałych z okazji konkursu organizowanego przez czasopismo Nowa Fantastyka i wydawnictwo superNOWA. 

Wiedźmin. Szpony i Kły

Szpony i Kły trafią na półki księgarń już 8 listopada. Trzeba przyznać, że jest to nie lada zaskoczenie, ponieważ żadne znaki na niebie i ziemi nie zapowiadały takiej premiery. Zbiór  jedenastu opowiadań liczy 400 stron, a poniżej znajdziecie jego oficjalny opis:

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.
Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany.
A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.
Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!

Szpony i Kły

Sięgniecie po lekturę, czy wręcz przeciwnie, ominiecie ją szerokim łukiem?

Źródło