Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Słowacja i Afryka Południowa będą plenerami serialu?

Słowacja i Afryka Południowa będą plenerami serialu

Omega Underground ponownie podzieliło się informacją na temat rzekomych lokacji przeznaczonych pod plan zdjęciowy Wiedźmina. Według niej, Słowacja i Afryka Południowa będą plenerami serialu, nad którym pracuje ekipa Lauren S. Hissrich oraz Tomasza Bagińskiego.

Jeszcze kilka dni temu Zireael pisała Wam o Budapszecie, który ma być wiodącą lokalizacją dla kręcenia serialu.  Teraz zaś wygląda na to, że na na listę lokacji przeznaczonych pod zdjęcia, dołączą do miasta nad Dunajem również Słowacja oraz Afryka Południowa.

Jak większość informacji na temat serialowego Wiedźmina, ta również pochodzi z niepotwierdzonego źródła. Myślę, jednak, że Słowacja jest dość naturalnym wyborem, by szukać tam ciekawych plenerów pod produkcję Netflixa. Nie brak tam malowniczych górskich krajobrazów i surowych zamków, jak choćby wzniesiony na skale zamek Beckow, którego ruiny świetnie spisałyby się jako Kaer Morhen.

Słowacja i Afryka Południowa będą plenerami serialu

Większą niespodzianką jest tu zapewne Afryka Południowa, która wszak leży dość daleko od Europy Środkowej, zapowiadanej przez Lauren Hissrich jako główny obszar kręcenia zdjęć. Dziwić może, że producenci szukają plenerów aż tak daleko i budzi to automatycznie podejrzenia, o jakie sceny może im chodzić. Od razu nasuwa się na myśl pustynia Korath, ta jednak pojawia się dopiero na ostatnich stronach Czasu Pogardy ( II tomu Sagi), kłóci się to więc z zapowiedziami, według których sezon pierwszy ma bazować na zbiorach opowiadań. Po głębszym zastanowieniu się jednak Afryka Południowa to nie tylko pustynie, ale również o wiele bardziej zjawiskowe miejsca,  jak chociażby Góry Smocze.

Martwić może nieco brak informacji o Polsce, nie należy być jednak złej myśli. Nawet jeśli nie zobaczymy polskich krajobrazów w serialu, to na pewno swojskie skojarzenia nasuną się pod wpływem widoku słowackich plenerów.