Wiedźmińskie

Siedliszcze

Z okazji 70. urodzin pisarza skwer w Łodzi otrzyma imię Geralta z Rivii

Ojciec Wiedźmina - Andrzej Sapkowski 21 czerwca obchodził okrągłą 70. rocznicę swych narodzin. By uczcić dorobek pisarza i podkreślić jego dokonania postanowiono, że skwer w Łodzi otrzyma imię Geralta z Rivii

Ojciec Wiedźmina – Andrzej Sapkowski 21 czerwca obchodził okrągłą 70. rocznicę swych narodzin. By uczcić dorobek pisarza i podkreślić jego dokonania postanowiono, że skwer w Łodzi otrzyma imię Geralta z Rivii.

Postać wykreowana przez Andrzeja Sapkowskiego stała się niezaprzeczalnie ważnym elementem popkultury, i to nie tylko w Polsce. Saga i opowiadania, które wyszły spod ręki pisarza najpierw podbiły nasz region Europy, a gry CD PROJEKT RED pomogły przenieść książki o wiedźminie pod strzechy również za Oceanem. Z inicjatywy Tomka Bagińskiego oraz Netflixa powstaje również owiany póki co tajemnicą serial.

Nic dziwnego więc, że radni z Łodzi postanowili uczcić dorobek pisarza, który w tym mieście się urodził i wychował. Przygotowano projekt uchwały, który przewiduje nadanie fragmentowi placu Komuny Paryskiej imienia Geralta z Rivii. O zgodę zapytano również samego pisarza, który pomysł zaakceptował.  4 lipca 2018 roku uchwała ma zostać przyjęta przez magistrat. Uroczyste odsłonięcie tabliczki z imieniem Geralta będzie miało miejsce w sierpniu 2018 roku. Na uroczystości zjawi się również sam Sapkowski.

My zaś dołączamy się do (spóźnionych) życzeń i mamy nadzieję, że skwer stanie się pretekstem do spotkań fanów Białego Wilka i dyskusji o tym, która wybranka serca jest dla niego właściwsza.