Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin: showrunnerka wyjaśnia dlaczego Henry Cavill jest świetnym Geraltem

showrunnerka wyjaśnia dlaczego Henry Cavill jest świetnym Geraltem

Jesteście ciekawi co takiego zdecydowało o wyborze aktora do roli Geralta? Jeśli tak, to powinniście zapoznać się z twittem Lauren S. Hissrich, gdzie showrunnerka wyjaśnia dlaczego Henry Cavill jest świetnym Geraltem.

Od wtorku wiemy, że rolę wiedźmina odegra Henry Cavill – aktor znany z takich filmów jak Kryptonim U.N.C.L.E czy nowy Mission: Impossible -Fallout. Przez te dwa dni fani zdążyli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat decyzji twórców serialu. I choć z większości ust wydobywają się wyrazy zadowolenia, to niektórzy martwią się, że aktor zanadto odbiega od postaci – czy to fizycznie, czy aktorsko. Głos w sprawie postanowiła zabrać showrunnerka serialu – Lauren S. Hissrich, która na Twitterze opublikowała kilka wpisów, w których wytłumaczyła swój wybór.

Pierwsze spotkanie odbyłam właśnie z nim. Nie miałam jeszcze scenarzystów ani scenariusza – tylko zielone światło i dużo zapału. To było cztery miesiące temu i nigdy nie zapomniałam pasji, jaką wniósł. On JEST Geraltem. Zawsze nim był. Jestem podekscytowana, że mogę powitać Henry’ego Cavilla w rodzinie „Wiedźmina”.

Na pytanie jednego z użytkowników o to, co takiego zobaczyła z Geralta w Cacillu na castingu, odpowiedziała:

To ważne i płynie prosto z mego serca. Spotkałam Henry’ego w kwietniu. W przeciągu kilku następnych miesięcy zdążyłam spotkać się z setkami innych kandydatów do głównej roli, wielu z nich było naprawdę świetnych. Ale to co zostało mi w pamięci to te wnikliwe zrozumienie przez Henry’ego siły i brutalności Geralta, a także (co ważniejsze) jego inteligencji i wrażliwości.  Ponieważ jako fan franczyzy, Henry zajrzał poza kartki skryptu.  Zauważył występujące u Geralta pragnienie kontaktu z drugim człowiekiem, nawet jeśli ten zaprzecza temu na każdym kroku. Tym, co zobaczyłam w Henrym, było serce Geralta.

To co napisała Lauren Hissrich nastraja niezwykle pozytywnie. Oczywiście można się zastanawiać na ile to prawda, a na ile marketingowy wybieg. Miejmy jednak nadzieję, że ujrzymy w Henry’m wszystkie te najważniejsze cechy Geralta, nawet te o których on sam nie wie.