Wiedźmińskie

Siedliszcze

Serial Wiedźmin – wiceprezes Netflixa o scenariuszu i obsadzie

Serial Wiedźmin - scenariusz i obsada

Wygląda na to, że na wiedźmiński serial poczekamy sobie jeszcze długo. Wynika tak z wywiadu, który przeprowadził serwis Filmweb.pl z wiceprezesem do spraw produkcji międzynarodowych Netflixa. Szczegóły w rozwinięciu.

Oczekiwanie na serial Wiedźmin produkowany przez amerykańską wytwórnię Netflix może być o wiele dłuższe niż pierwotnie przypuszczaliśmy. Twórcy dopiero zastanawiają się jak podejść do fabuły, natomiast poszukiwanie odpowiednich aktorów rozpocznie się po ukończeniu scenariusza pierwszego sezonu. Te informacje oraz kilka innych pojawiły w wywiadzie z Erikiem Barmackiem, przedstawicielem Netflixa, przeprowadzonym przez Filmweb.pl podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Oto wypowiedzi wicepreza do spraw produkcji międzynarodowych wytwórni:

Pracujemy nad tym, aby “Wiedźmin” był gotowy do realizacji. Czeka na niego publiczność, która pokochała zarówno książki, jak i gry – 25 milionów osób grało w gry, a książki są czytane na całym świecie. O tym, że mamy gorący materiał, przekonała nas euforia, jaka wybuchła w mediach społecznościowych na wieść o ekranizacji “Wiedźmina”, nie tylko we Wschodniej Europie, Polsce, Niemczech czy Skandynawii, ale także w Brazylii czy Stanach Zjednoczonych. Ludzie kochają tego bohatera i świat, w którym żyje i chcą aby on ożył na ekranie.

Na początku producent Sean Daniel pracował z Platige Image nad filmem o Wiedźminie, jednak naszym zdaniem ten świat oraz rozgrywające się w nim historie były na tyle rozbudowane, że zasługiwały na serial. Wybraliśmy się więc do Warszawy na spotkanie z ekipą Platige. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że mamy szansę na opowiedzenie obszernej historii pod postacią telewizyjnej, wieloodcinkowej produkcji.

Z jednej strony chcemy pozostać wierni wspaniałym bohaterom wymyślonym przez pisarza – Geraltowi, Ciri, czy Yennefer. Z drugiej – wydaje nam się, że pod płaszczykiem fantasy można opowiedzieć historie odnoszące się do współczesnego świata. Uwielbiamy to, że w “Wiedźminie” jest tak wiele dwuznaczności, decydowaniu przez Geralta, czy zabijanie potworów jest moralnie słuszne, czy opowiadanie się po konkretnej stronie konfliktu, kiedy nie ma wyraźnego podziału na dobrych i złych.

Odpowiedzi na pytania dotyczące prac nad scenariuszem i obsady:

Scenariusz jeszcze nie jest gotowy. Zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób go napiszemy, a także co będzie zapalnikiem dla akcji. Świat jest naprawdę ogromny i trochę czasu zajmie nam więc szczegółowe przygotowanie fabuły.

Obsady jeszcze nie mamy – zajmiemy się tym dopiero wtedy, kiedy ukończymy pisanie scenariusza pierwszego sezonu serialu.

Pomijając sam serial o Wiedźminie który będzie jednak produkcją anglojęzyczną, Eric Barmack wyjawił także, że Netflix ma w planach stworzenie serialu polskojęzycznego, który będzie kręcony w naszym kraju – pierwsze jego zapowiedzi powinny pojawić się już w nadchodzących miesiącach.

Wywiad w formie wideo znajdziecie tutaj. W innej naszej wiadomości pisaliśmy natomiast o fanowskiej propozycji na intro serialu – koniecznie tam zajrzyjcie!

Źródło: filmweb.pl

 • MoL@S

  Król nie umarł król śpi by powstać przy ostatnie bitwie, bitwie która zmieni bieg historii, bitwie którą my fani zapamiętamy na wieki, bitwie w której wygrany zostanie legendom . A my społeczność, pomożemy mu ta bitwę wygrać…(cdn)

 • Christoph

  Niech się nie spieszą z „Wiedźminem”, jakość jest najważniejsza. No i podejrzewam, że Netflix będzie chciał wypełnić serialem o Geralcie pustkę po „Grze o tron”, więc pewnie wycyrklują premierę już po zakończeniu ostatniego sezonu GoT, czyli za trochę ponad 2 lata.

  Przy okazji – ktoś z Was kupił Starter Pack do Gwinta? Warto?

 • Kapciu_W3_fan

  https://www.youtube.com/watch?v=pDluLBUwvVo
  Przyjemne video z okazji 10lecia, można uronić sentymentalną łzę.

  • Christoph

   I właśnie taka imprezka powinna była się znaleźć na końcu Krwi i wina 🙂 Choć rozumiem, że stworzenie wielu różnych odnóg dialogowych mogłoby być czasochłonne i kosztowne, więc pewnie to był jeden z powodów, dlaczego czegoś takiego nie zobaczyliśmy.

   … Redzi, to może małe DLC z przyjęciem na 10-lecie serii? 😀