Wiedźmińskie

Siedliszcze

Ruszają castingi do wiedźmińskiego serialu! Niespodzianka dla polskich fanów!

Ruszają castingi do wiedźmińskiego serialu

Lauren S. Hissrich poinformowała, że już niebawem ruszają castingi do wiedźmińskiego serialu. Oprócz tego, dowiedzieliśmy się, że scenarzyści przygotowali miły ukłon w stronę polskich fanów, a dotyczy on postaci najsłynniejszego trubadura na Północy.

Informacja na temat castingów do serialu Wiedźmin produkowanego przez wytwórnię Netflix pojawiła się na twitterowym profilu Lauren S. Hissrich. Ekipa pracująca nad serialem postanowiła jednak się odpowiednio zabezpieczyć przez wyciekami szczegółów na temat fabuły i scenariusza. Jak wspomniała sama Hissrich, specjalnie na potrzeby castingów napisano zupełnie nowe sceny, których nie znajdziemy w finalnej wersji serialu. Są one jednak stworzone tak, aby oddawały klimat, atmosferę, głębię opowieści czy też rozmaite emocje i detale związane z Geraltem oraz innymi bohaterami, więc aktorzy nadal będą musieli wpasować się w odpowiednie kryteria.

Jak wiadomo, kandydatów do rozmaitych ról może być cała masa więc istniałoby spore ryzyko, że do sieci trafiłyby spoilery. Scenarzystka uspokaja jednak fanów następującym wpisem:

Jeśli w nadchodzących tygodniach do internetu trafią jakieś informacje na temat scen z serialu, owszem, będą one prawdziwe! Mimo tego, nie zdradzą one niczego odnośnie fabuły jaką opowiadamy, czy też sposobu w jaki to robimy. Jesteście bezpieczni. Na razie.

Druga ważna kwestia odnośnie serialu to imię Jaskra i uwaga – pozostanie ono takie jak w pierwowzorze! Informacja ta delikatnie zdegustowała zagranicznych fanów, którzy spodziewali się „Dandeliona”, lecz jak twierdzi Lauren Hissrich, jest to świadoma decyzja, a ekipa chce pozostać wierna oryginałowi. W kwestii wymowy imienia naszego trybadura również nie powinno być problemu, skoro choćby w angielskiej wersji gier CD Projekt RED udało się uniknąć „Dżeralta”, czy „Dżenefer”.