Wiedźmińskie

Siedliszcze

Reżyser Wiedźmina 3 Konrad Tomaszkiewicz opuścił CD Projekt

Konrad Tomaszkiewicz opuścił CD Projekt

Konrad Tomaszkiewicz opuścił CD Projekt w wyniku oskarżeń o stosowanie mobbingu. I choć specjalnie powołana do tej sprawy komisja orzekła u niego brak winy, Tomaszkiewicz postanowił odejść z zespołu, by „nie psuć w nim więcej krwi”. 

Według doniesień Jasona Schreiera Konrad Tomaszkiewicz odszedł z zespołu po tym, jak zostały mu postawione oskarżenia o stosowanie mobbingu wobec pracowników. I choć zarzuty te zostały odrzucone przez specjalnie powołaną do tej sprawy komisję, to Tomaszkiewicz postanowił opuścić szeregi Redów, by nie pogarszać sytuacji w zespole i nie powodować u nikogo poczucia dyskomfortu czy stresu.

Konrad Tomaszkiewicz z Wiedźminem Redów był związany zasadniczo od samego początku – brał udział już w pracach nad jedynką, najpierw jako tester, a następnie jako projektant. Przy Wiedźminie 3 objął stanowisko reżysera gry, co okazało się być świetną decyzją ze strony zarządu – gra odniosła wielki sukces komercyjny i artystyczny, zdobywając rekordową wtedy liczbę nagród (280). Sam Tomaszkiewicz stał się natomiast w pewnym stopniu medialną twarzą gry, występując choćby w licznych materiałach promocyjnych.

Miejmy nadzieję, że odejście Konrada Tomaszkiewicza nie odbije się negatywnie na przyszłej kontynuacji Wiedźmina (a pewnie w końcu taka powstanie).