Wiedźmińskie

Siedliszcze

Radish mooding tools – Nowe narzędzia moderskie do Wiedźmina 3

Radish mooding tools - nowe narzędzia moderskie

W serwisie Nexusmods pojawiły się Radish mooding tools – nowe narzędzia moderskie do Wiedźmina 3. Jak twierdzi autor, są one zdolne do tworzenia nowych misji, przerywników filmowych oraz lokacji.

Mogło by się zdawać, że skoro od premiery trójki minęły prawie 4 lata, to nadzieje na bardziej rozbudowane narzędzia moderskie zostały już pogrzebane. Opublikowany przez Redów modkit nie spełnił oczekiwań fanów i pozwalał jedynie na dokonywanie mniejszych lub większych usprawnień w rozgrywce, czy warstwie audio-wizualnej. Moderzy Wiedźmina 3 mogli tylko z zazdrością spoglądać na scenę moderską takich gier jak Skyrim, czy Fallout 4.

Nieoczekiwanie światło dzienne ujrzał jednak projekt autorstwa niejakiego memra z serwisu Nexusmods. Stworzone przez niego narzędzia moderskie o nazwie Radish umożliwiają bowiem tworzenie nowych misji, przerywników filmowych oraz lokacji. I choć całość potrzebuje jeszcze usprawnień oraz wymaga od przyszłych użytkowników dość sporych umiejętności, to rodzi to potencjał na nową zawartość do gry. Może póki co niezbyt rozbudowaną, ale jednak.  Próbkę możliwości Radisha możecie obejrzeć w poniższym materiale, który prezentuje testowe zadanie wykonane przez memra.

Może się jednak okazać, że na rozgrzanie sceny moderskiej Wiedźmina jest już nieco za późno. Miejmy jednak nadzieję, że znajdzie się grupa zapaleńców, która postawi sobie za cel stworzenie nowych przygód dla Białego Wilka.