Wiedźmińskie

Siedliszcze

Premiera serialu Wiedźmin w listopadzie 2018 roku?

wiedźmin i netflix

Premiera serialu Wiedźmin w listopadzie 2018 roku? Serwis naEkranie.pl powołując się na swoje źródło opublikował informację na temat przypuszczalnej daty premiery produkcji Netfliksa.

Choć sam serwis zaznaczył w newsie, że powyższa informacja to plotka, to należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że naEkranie.pl często jako pierwsze udostępniało zwiastuny Netfliksowych seriali.  Ten splot okoliczności może wskazywać na bliższe kontakty serwisu z amerykańskim producentem. Można więc domniemywać, że wspomniane źródło nie jest czystym wymysłem i być może rzeczywiście coś jest na rzeczy.

Informacja sama w sobie jest jednak dość mało prawdopodobna. Choć jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o zaangażowaniu do serialu Lauren Schmidt Hissrich, to nasza wiedza na temat wiedźmińskiej produkcji nadal jest dość uboga. Nie wiemy na jakim etapie znajdują się prace, nie wspominając już o takich szczegółach jak obsada czy konkretniejszy zarys fabuły. Możliwe jest, że twórcy celowo utrzymują swe dzieło w tajemnicy, w takim jednak razie castingi powinny być już zakończone, a same zdjęcia ruszyłyby zaraz po Nowym Roku.  Takie tempo realizacji wydaje się jednak dość szybkie,  co może mieć nie najlepszy wpływ na końcowy efekt produkcji.

A jak Wy oceniacie wiarygodność powyższego komunikatu?

 

 • Kapciu_W3_fan

  Bullshit ;-p

 • Szymon Kowalczyk

  Chyba lipa, chociaż bym się nie obraził;)

 • Darkdarius

  Zarówno blisko jak i daleko jeśli to prawda.

 • Kapciu_W3_fan

  Ja się coraz bardziej martwię że Netflix przemyci na siłę Nygasów do świata Wiedźmina.
  Skoro przeinaczają historię w imię poprawności politycznej robiąc z Achillesa murzyna, to jakim problemem będzie postąpienie w ten sposób z postaciami fantastycznymi.
  Tak samo zrobili murzynkę z królowej angielskiej Małgorzaty Andegaweńskiej w serialu BBC.
  Wkrótce poprawność polityczna zniszczy świat.

  https://uploads.disquscdn.com/images/4cc5eb1c9231ce5ae42a8496971c92ececaa0158fd968e21e8d12333087dd24a.jpg

 • Matek

  A co sie stało z planami filmu Bagińskiego? Z tego co pamiętam miał kręcić jeden film który brał by pod uwagę opowiadania ‚Mniejsze Zlo’ i ‚Wiedźmin’ z ‚Ostatnie Zyczenie’. I z jego wypowiedzi z przed paru lat wyglądało na to ze scenariusz do tego filmu już był zakończony. Czy jak Netflix się wziął za produkcje to plany się pozmieniały? W końcu Bagiński będzie kręcić pare odcinków, wiec nadal jest w produkcje zamieszany. A tak w ogole to dlaczego Netflix postanowił zrobić serial? Dogadali się jakoś z Bagińskim? Nie wydaje mi się ze wcześniej o tym kontekście pisaliście – raczej plany nad filmem ostre były, a tu nagle Netflix się pojawia i oto mamy serial. Dobrze byłoby poznać więcej info na ten temat, oraz jak ten proces przejściowy wyglądał. Wiec jeśli jakiś artykuł już istnieje to podajcie linka.

  • Gerwant

   Wszystko zostało opisane tutaj:
   http://witcherskeep.pl/netflix-zrealizuje-serial-o-wiedzminie/
   Film znajdował się w fazie bardzo wczesnych prac, z tego co pamiętam były też na początku jakieś problemy prawne. Bagiński i producenci z Sean Daniel Company dogadali się po prostu z Netflixem, że zamiast filmu zrobią serial. Dla wszystkich było to pewnie lepsze rozwiązanie. Być może część przygotowań poczynionych pod film zostanie wykorzystana w serialu – nie wiadomo. Pewnie większość aspektów wymaga rozpoczęcia prac od początku – w tym scenariusz choćby.