Wiedźmińskie

Siedliszcze

Poznaliśmy datę rozpoczęcia zdjęć do Wiedźmina

Lauren S. Hissrich przemyciła dyskretnie na Twitterze kolejną informację na temat serialu. Tym razem poznaliśmy datę rozpoczęcia zdjęć do Wiedźmina.

Lauren S. Hissrich przemyciła dyskretnie na Twitterze kolejną informację na temat serialu. Tym razem poznaliśmy datę rozpoczęcia zdjęć do Wiedźmina.

Ostatnimi czasy otrzymujemy dość sporo informacji o zbliżającej się produkcji Netflixa. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy poznaliśmy ekipę scenarzystów, dowiedzieliśmy się o rozpoczęciu castingów, za które będzie odpowiadać Sophie Holland (pracująca m.in. przy Piratach), a także usłyszeliśmy od Tomka Bagińskiego, że serial powinien pojawić się mniej więcej w 2020 roku, co potwierdziła później Lauren Hissrich. W serwisie IMDb pojawiła się także niepotwierdzona informacja o wyreżyserowaniu serialu przez Alika Sakharova. Kolejną nowinę na temat Wiedźmina mogliśmy tradycyjnie odnaleźć na Twitterze Lauren S. Hissrich.

Pod sielankowym zdjęciem pojawiła się wzmianka, że showrunnerka będzie tęsknić za letnią pogodą szczególnie podczas kręcenia zdjęć do serialu, które rozpoczną się w środku zimy w Europie Środkowej. Wybór tej pory roku może niektórych zdziwić, bo w końcu z tego co wiemy ekranizacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego ma w pierwszym sezonie objąć głównie opowiadania. A w trakcie ich czytania nic specjalnie nie sugerowało, że osadzone są one w trakcie trwania zimy. Może poza Okruchem lodu, które cechowały dość odpychające, miasteczkowe widoki, akurat jak na zimę przystało.

Czy zatem możemy spodziewać się, że już pierwszym sezonie przeskoczymy do początku Krwi Elfów, gdzie Triss Merigold przybywa w trakcie zimy do Kaer Morhen, by pomóc w szkoleniu Ciri? A może twórcy chcą po prostu nakręcić serial w brzydkiej, szaroburej pogodzie? Bo z tego co nauczyły nas poprzednie zimy, to przez sporą większość czasu nie wyglądają one specjalnie „zimowo”, a gruba warstwa śniegu nie utrzymuje się zbyt długo. Nie należy wykluczać też tego, że zimą zostaną nakręcone tylko wybrane sceny, by nie trzeba było na nią czekać kolejnego roku, a większość kluczowch scen zostanie nakręconych później.