Wiedźmińskie

Siedliszcze

Spod pióra Sapkowskiego powstanie nowa książka o Wiedźminie

Nowa książka o Wiedźminie

Podczas targów Warsaw Comic Con Andrzej Sapkowski ogłosił świetną wiadomość dla większości fanów jego twórczości. Pisarz zapowiedział, że powstanie nowa książka o Wiedźminie.

O powrocie do najbardziej popularnego cyklu fantasy w Polsce nie wiemy jednak prawie nic. Nie wiadomo, czy Andrzej Sapkowski będzie chciał kontynuować historię, która została zamknięta w „Pani Jeziora”, czy może wzorem „Sezonu burz” zdecyduje się na pewnego rodzaju sidequel. Osobiście obstawiam raczej drugą opcję, choć niewykluczone, że autor na przekór fanom gier chciałby dopisać dalszy ciąg historii Geralta, który stworzył we własnej wizji CD Projekt RED.

Mam tylko nadzieję, że oprócz tematyki powróci również dawny kunszt Sapkowskiego, którego zabrakło mi na przykład przy „Sezonie burz”.  Książka według mnie odstawała od wcześniejszej twórczości pisarza i sprawiała wrażenie, jakby… napisał ją pisarz-widmo. Wydany kilka miesięcy temu zbiór fanowskich opowiadań pod tytułem „Szpony i kły” rozbudził nieco apetyt, ale równocześnie uświadomił, że Mistrz jest tylko jeden. Ciekawy też jestem na ile fakt rozpoczęcia prac nad nowym Wiedźminem powiązany jest z tworzącym się serialem.