Wiedźmińskie

Siedliszcze

Posiadłość Corvo Bianco została wyceniona na 5 milionów złotych

Posiadłość Corvo Bianco została wyceniona na 5 milionów złotych

Brytyjska agencja nieruchomości London & Country Mortgages opublikowała na swojej oficjalnej stronie dokładną analizę wyceny kilku posiadłości z gier. Na liście znalazły się domy z takich produkcji jak Skyrim, Fallout, GTA San Andreas, The Sims 4 i oczywiście Wiedźmin. Posiadłość Corvo Bianco została wyceniona na 5 milionów złotych.

Pomysł na artykuł wziął się z obserwacji zapytań bardzo często wprowadzanych do wyszukiwarki Google – how to buy a house in…, czyli jak kupić dom w (tu nazwa gry). Firma L&C bardzo profesjonalnie podeszła do badania wirtualnego rynku nieruchomości. Wycena nieruchomości rozpoczyna się od przedstawienia okolicy i zalet związanych z nabyciem posiadłości. Następnie w zależności od lokalizacji i rodzaju posesji, liczony jest całkowity koszt zakupu. W przypadku Corvo Bianco wiadomym jest, że Geralt otrzymał posiadłość z winnicą w ramach podziękowania od Księżnej Anny Henrietty. Dlatego też oszacowanie kosztów jest odrobinę trudniejsze niż w przypadku pozostałych gier.

Ile kosztuje posiadłość w Toussaint?

Jeżeli chodzi o koszt podany w novigradzkich koronach, to podstawowa cena wynosi 1,039,238. Umeblowanie podwyższa wartość do 1,054,238. Analitycy podejrzewają, że właśnie tyle kosztowałoby Corvo Bianco uwzględniając współczesną cenę winnic we Francji oraz przelicznik brytyjskich funtów na novigradzkie korony.

W jaki sposób dokonano analizy?

Agenci L&C uzgodnili, że posiadłość Corvo Bianco jest zlokalizowana we Francji – Toussaint jest nazwą francuskiego święta katolickiego, jest to również gmina w Normandii, a mieszkańcy mówią od czasu do czasu po francusku lub z takowym akcentem. Autorzy analizy nie posiadali dokładnych rozmiarów nieruchomości, dlatego całkowity koszt nie jest dokładny jak w przypadku pozostałych gier.

Według magazynu Forbes średni koszt jednego hektara winnicy we Francji to 136,400€, a średni rozmiar winnicy to 8 hektarów. Zakładając, że Corvo Bianco jest winnicą średniego rozmiaru zlokalizowaną we Francji, to jej podstawowa wartość wynosi około 1,091,200€. Koszt uwzględnia wartość wszystkich budynków znajdujących się na posesji.Posiadłość Corvo Bianco została wyceniona na 5 milionów złotych

Pierwszy wiersz to podstawowa cena winnicy, a drugi uwzględnia jej całkowite odnowienie. W przeliczeniu na PLN posiadłość Corvo Bianco została wyceniona na dokładnie 4,763,494 mln złotych.

Adekwatnym byłby tutaj komentarz Angouleme, dotyczący co prawda zamku w Beauclair, ale i w tym przypadku niezwykle trafny. Więcej o Toussaint możecie poczytać tutaj.

Źródło: https://www.landc.co.uk/video-game-property/#toussaint-tooltip