Wiedźmińskie

Siedliszcze

Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy z datą premiery i zwiastunem

Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy

Ekipa odpowiedzialna za fanowską produkcję osadzoną w wiedźmińskim uniwersum, Pół Wieku Poezji Później: Alzur’s Legacy,  podała datę premiery przedsięwzięcia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy to fanowska produkcja przygotowana przez niezależną grupę filmową pod przewodnictwem Jakuba Nurzyńskiego. Jest to przedsięwzięcie non-profit, którego skala znacznie się powiększyła względem początkowych oczekiwań twórców. Wszystko to dzięki ogromnemu zainteresowaniu ze strony samych fanów uniwersum, którzy wspierali projekt podczas zbiórki funduszy, a także bezinteresownie, zgłaszali się do pomocy na planie. Co więcej, do współpracy udało się namówić kilku znanych aktorów, na czele ze Zbigniewem Zamachowskim, który ponownie wcieli się w postać Jaskra.

Za pośrednictwem swojej strony na facebooku, twórcy poinformowali, iż produkcja ukaże się na Youtube już 21 czerwca przyszłego roku – będzie można ją obejrzeć oczywiście za darmo. Wspomniano także tajemniczo, że sama data nie jest przypadkowa i to prawda, gdyż tego dnia wypadają 70 urodziny Andrzeja Sapkowskiego!

Co więcej, dowiedzieliśmy się, że Pół Wieku Poezji Później nie jest już filmem krótkometrażowym, a średniometrażowym, trwającym ok. 55-60 minut. Poniżej możecie zerknąć na krótkie przypomnienie zarysu fabuły, rozpiskę obsady oraz nowy teaser. Zachęcamy także to polubienia oraz udostępniania fanpage’a projektu, który znajdziecie tutaj.

Fabuła:

„W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkołyczarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.”

Obsada:

Lambert – Mariusz Drężek
Triss – Magdalena Różańska
Julian – Marcin Bubółka
Jaskier – Zbigniew Zamachowski
Ornella – Kamila Kamińska
Agaius – Janusz Szpiglewski
Boguch – Bartosz Wesołowski
Sołtys – Andrzej Strzelecki