Wiedźmińskie

Siedliszcze

Podsumowanie WitcherCon – zwiastun 2. sezonu serialu i zapowiedź next-genowego Wiedźmina 3

Wiedźmin 2 - Netflix

WitcherCon już praktycznie za nami, a wraz z nim spora liczba informacji dotyczących serialu od Netflixa oraz serii gier od CD Projekt RED. Wśród nich znajdziemy zaś zwiastun 2. sezonu Wiedźmina, zapowiedź anime Wiedźmin: Zmora Wilka oraz okładkę next-genowej wersji Wiedźmina 3 (strasznie dużo tych Wiedźminów)

W piątek o 19:00 na Twitchu i YouTube miała miejsce pierwsza transmisja WitcherCon, czyli wiedźmińskiego święta organizowanego wspólnie przez Netflix oraz CD Projekt RED. Podczas trzygodzinnego streamu widzowie mogli obejrzeć panele obejmujące m.in. rozmowy z ekipą serialu, wspomnienia Redów z prac nad serią gier, omówienie i zwiedzanie serialowego Kaer Morhen oraz spotkanie z Henrym Cavillem. Tym, co najbardziej interesowało fanów były jednak rzecz jasna zapowiedzi przyszłych produktów ze świata Wiedźmina. I choć naturalnie nie padła żadna wzmianka o Wiedźminie 4 od warszawskiego studia, to i tak nie ma powodów do narzekań.

Zwiastun drugiego sezonu Wiedźmina

Zwiastun, teaser, zwał jak zwał. Faktem jest jednak, że wizualnie prezentuje się dość ciekawie. Może to też kwestia tego, że skupia się na tym, co bliskie sercu fana – postaci Geralta, Ciri oraz Kaer Morhen. Na zwiastunie możemy zobaczyć więc urywki z przybycia bohaterów do Warowni Starego Morza, pozostałych wiedźminów (których jest znacznie więcej niż w Krwi Elfów) oraz fragmenty z opowiadania „Ziarno prawdy”. Osoby zaznajomione z twórczością Redów wyłapią również bystrym okiem dość sporo inspiracji z gier – jak choćby wygląd dziedzińca Kaer Morhen czy wierne repliki mieczy z Wiedźmina 3, które spoczywają w serialowej zbrojowni wiedźminów.  Podano także premierę drugiego sezonu, która odbędzie się 17 grudnia 2021 roku.

Zapowiedź Wiedźmin: Zmora Wilka

Kolejny materiał od Netflixa dotyczy filmu anime Wiedźmin: Zmora Wilka, opowiadającego o losach młodego Vesemira, który będzie musiał stawić czoła własnym demonom. Oddzielny materiał o Kaer Morhen sugeruje, że w anime zobaczymy lata świetności Wiedźmińskiego Siedliszcza oraz jego upadek wskutek ataku fanatycznego motłochu. Produkcję obejrzymy 28 sierpnia tego roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – wersja na next-geny

Ze strony CD Projektu otrzymaliśmy natomiast (kolejną) zapowiedź Wiedźmina 3: Dziki Gon Edycji Kompletnej – czyli next-genowej wersji przeznaczonej dla użytkowników PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC. Aktualizacja ma się pojawić jeszcze w tym roku razem z paczką darmowych DLC inspirowanych serialem Netflixa.