Wiedźmińskie

Siedliszcze

Pierwszy sezon Wiedźmina będzie miał 8 odcinków

Informacji na temat serialu od Netflixa ciąg dalszy. Podczas konferencji See What's next w Rzymie z ust Kelly Luegenbiehl padła wzmianka o tym, że pierwszy sezon Wiedźmina będzie miał 8 odcinków.

Informacji na temat serialu od Netflixa ciąg dalszy. Podczas konferencji See What’s next w Rzymie z ust Kelly Luegenbiehl padła wzmianka o tym, że pierwszy sezon Wiedźmina będzie miał 8 odcinków.

 Kelly Luegenbiehl to wiceszefowa działu Netfliksa ds. międzynarodowych treści.  Dziennikarzom, z którymi się spotkała, zdradziła, że pierwszy sezon serialu złoży się z ośmiu epizodów. Jak można przeczytać na różnych forach, niektórych ta informacja nieco zasmuciła, ponieważ seriale Netfliksa zwykle posiadają dziesięć odcinków na jeden sezon. Mnie to jednak nie martwi, bo jak wiadomo, więcej nie zawsze znaczy lepiej. Dzięki takiej, a nie innej liczbie serial być może będzie lepiej skonstruowany i nie będzie cierpiał na niepotrzebne dłużyzny. Sam pierwszy zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie” składa się z siedmiu opowieści, więc być może cały sezon skupi się właśnie na wydarzeniach z tej książki.

Do informacji, które padły w ostatnich dniach względem wiedźmińskiego serialu, odniosła się również na swoim Twitterze Lauren Hissrich –  producentka wykonawcza. W cyklu krótkich postów poinformowała, że:

  • choć liczba ośmiu odcinków może wydawać się niektórym mała, to Lauren gwarantuje, że będą one przesycone akcją oraz historią, dzięki czemu produkcja uniknie przestojów i dłużyzn
  • zdjęcia zostaną zrealizowane w Europie Wschodnie/Środkowej (o sklasyfikowanie Polski do Europy Wschodniej, jak możecie się domyślać, rozpętała się tam mała „burza”)
  • póki co został napisany scenariusz jedynie do pilota, siedem następnych odcinków nie zostało jeszcze przelanych na papier
  • casting rozpocznie się jeszcze przed skończeniem całego scenariusza
  • Lauren posiada preferowanych aktorów do konkretnych ról
  • twórcy szanują twórczość studia CD Projekt Red, ale serial będzie bazował jedynie na prozie Andrzeja Sapkowskiego
  • istnieją pewne szanse na to, że serial zadebiutuje przed 2020 rokiem, lecz Lauren podkreśla, że jakość jest dla nich ważniejsza niż szybkość