Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – nowe zdjęcia zza kulis ukazują prawdopodobną Wyzimę

nowe zdjęcia zza kulis ukazują prawdopodobną Wyzimę

Z planu serialu Wiedźmin zostały przemycone kolejne nieoficjalne materiały.  Tym razem nowe zdjęcia zza kulis ukazują prawdopodobną Wyzimę oraz szereg innych wartych uwagi lokacji.

W lutym pisaliśmy o wycieku zdjęć z planu serialu Wiedźmin, na których można było zauważyć między innymi fort Monostor znajdujący się na Węgrzech. Wspomniana galeria została niedawno zaktualizowana o kolejne fotografie, które tym razem nieco łatwiej przyporządkować do miejsc jakie mogą się pojawić w ekranizacji opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Jednym z ciekawszych zdjęć w powyższej galerii jest zapewne to, które przedstawia fragment ubogiej dzielnicy średniowiecznego miasta, w której dominują drewniane domy pokryte strzechą. Ten kto miał okazję wałęsać się po Wyzimie Klasztornej w pierwszym Wiedźminie na pewno dostrzeże tu pewne podobieństwo i poczuje przypływ nostalgii. Niewykluczone, że miejsce ze zdjęcia w serialu może posłużyć za ulicę, przy której zlokalizowana była karczma „Pod Lisem”, gdzie Geralt postanowił zaprezentować swoje zdolności zabijając miejscowych opojów.

A skoro jesteśmy już przy historii królewskiej strzygi, warto zainteresować się także zdjęciem, na którym widnieje fragment murowanego zamku z szarego kamienia z widocznymi arkadami oraz barbakanem (?).  Lokacja ta ma całkiem niezłe warunki, by została użyta jako Stare Dworzyszcze, gdzie rozegrała się walka pomiędzy bękartem Foltesta, a wiedźmiem. Dość wymowna jest również fotografia z dwoma zmumifikowanymi zwłokami, które mogą należeć do Addy Temerskiej oraz innego członka królewskiego rodu.

Pełną galerię zdjęć możecie obejrzeć pod tym linkiem. Całą resztę domysłów oraz spekulacji zostawiamy Wam, koniecznie podzielcie się nimi z nami w sekcji komentarzy.