Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netlfix Wiedźmin – Zdjęcia obozu wojskowego Nilfgaardu z planu serialu

Zdjęcia obozu wojskowego Nilfgaardu

Do Internetu trafiły kolejne zakulisowe materiały z nadchodzącego serialu Wiedźmin od Netflixa. Wśród nich szczególną uwagę przykuwają zdjęcia obozu wojskowego Nilfgaardu, który prawdopodobnie szykuje się do oblężenia Cintry.

Zdjęcia oraz filmy zostały udostępnione przez serwis Redanian Intelligence, który już od jakiegoś czasu prowadzi prężne poszukiwania wszelkich nowinek pochodzących zza kulis wiedźmińskiej produkcji.  Najnowsze materiały przedstawiają lokacje na Węgrzech, w których twórcy filmowali Wiedźmina w trakcie trzeciego tygodnia maja. Zdjęcia serialu zbliżają się najprawdopodobniej do końca.

Widoczne na zdjęciach miejsca przedstawiają między innymi las oraz spowite mgłą jezioro zlokalizowane nieopodal miejscowości Gyarmatpuszta w północno-zachodnich Węgrzech. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się jednak obóz wojskowy Nilfgaardu, w którym widać między innymi rozstawionego trebusza oraz kilkunastu cesarskich żołdaków.

Na zdjęciach można też wychwycić obozową chorągiew z projektem herbu Nilfgaardu. Ta pozornie skromna armia rozmnoży się zapewne jeszcze na ekranach na wskutek odpowiedniego montażu oraz efektów CGI. Wedle przypuszczeń autora fotografii obóz został zbudowany na potrzeby nakręcenia scen z oblężenia Cintry.

Co więcej, źródło serwisu Redanian Intelligence donosi, że nad wyżej widocznym jeziorem była widziana Freya Allan, która wciela się w rolę Ciri. Młoda aktorka miała brać tam udział w nocnych zdjęciach, grana przez nią postać miała charakterystyczne popielate włosy, które były dodatkowo ewidentnie zaniedbane i zabrudzone.

W związku z bliskim położenia jeziora oraz niflgardzkiego obozu, można przypuszcząć, że kręcono tam sceny z porwania Ciri przez Cahira, a następnie jej samotnej ucieczki i tułaczki. Po więcej materiałów odsyłamy do strony Redanian Intelligence.