Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix zrealizuje serial o Wiedźminie

wiedzmin-3-dziki-gon-006

Ta wiadomość powinna postawić na nogi każdego fana Wiedźmina. Netflix zamierza przygotować serial oparty na twórczości Andrzeja Sapkowskiego. W produkcję ma być zaangażowany sam pisarz oraz Tomasz Bagiński z Platige Image. 

Na porządny film, bądź też serial o Wiedźminie czekaliśmy kawał czasu. Najpierw była nieudana, koślawa adaptacja z 2001 roku, nad którą jedni płakali, drudzy się z niej śmiali, a jeszcze inni twierdzili, że mimo wszystko są gorsze rzeczy na Ziemi. Po niej nastąpiły długie lata milczenia, aż w końcu przeniesienie uniwersum Sapkowskiego do gier przez CD Projekt RED rozbudziło nadzieje na nową ekranizację.

Już od jakiegoś roku krążyły wiadomości, że Tomasz Bagiński z producentami z Hollywoodu zrealizuje film oparty na opowiadaniach z Ostatniego życzenia. Dziś jednak dowiedzieliśmy, że plany te zostały anulowane, a zamiast filmu dostaniemy anglojęzyczny serial od Netflixu. Jak pisze Platige Image, za produkcję będą odpowiadać m.in. Sean Daniel i Jason Brown – partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company. 

Wiedźmin opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę – mówi Sean Daniel z Jasonem Brownem – Postacie są oryginalne, zabawne oraz niezmiennie zaskakujące, nie możemy doczekać się, aby wcielić w nie życie w serwsie Netflix, który idealnie nadaje się do opowiadania takich historii.

Tomasz-Bagiński-01

W produkcję zaangażowani są także Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego, które specjalizuje się w tworzeniu efektów specjalnych. Sam Tomasz Bagiński ma wyreżyserować co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Autor cyklu o przygodach Geralta, Andrzej Sapkowski, zostanie natomiast konsultantem kreatywnym, który będzie czuwać nad wiernością ekranizacji w stosunku do materiału źródłowego. O realizowanym projekcie wypowiada się z bardzo pozytywnymi emocjami:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Równie optymistycznie do projektu nastawiony jest Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych:

Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.

Póki co, nie wiemy nic o potencjalnej premierze, obsadzie, czy budżecie. Skoro jednak do gry wszedł tak silny gracz jak Netflix, to możemy oczekiwać naprawdę udanej produkcji, która w końcu spełni oczekiwania fanów.

 • Kapciu_W3_fan

  Z jednej strony niesamowita radość. W końcu serial jest o niebo lepszym nośnikiem do opowiedzenia historii Geralta niż film, który musiałby wymieścić się w tych 2 godzinach.
  Przez to musiałby skupić się tylko na kilku opowiadaniach lub streścić wszystko tak jak nasza niesławna rodzima produkcja. Wiadomo jak to wyszło, serial daje mnóstwo możliwości.

  Z drugiej strony mam jednak obawy. Rola i decyzyjność Bagińskiego znacznie zmalała a i sam Sapkowski będzie tam tylko w roli konsultanta. Jeżeli będzie parcie na to by elfowie byli dodatkowo czarnoskórzy by podkreślić rolę rasizmu lub konieczne będzie przerobić jakiejś postaci orientację seksualną by zadowolić liberałów to tak zrobią.

  Sądzę że Wiedźmin w domyśle stać się ma Netflixową odpowiedzią na Grę o Tron HBO.
  Stąd obawa moja że mogą przekombinować bo będą chcieli więcej bardziej i mocniej.
  Trzeba być dobrej myśli, najważniejsze że Wiedźmin znów wraca na języki.

  • Take

   Byle by tylko główną rolę obsadzili dobrze, o resztę się wtedy nie będę martwił, bo w najgorszym wypadku dostaniemy średni produkt a to w przypadku Netflixa i tak więcej niż można było jeszcze niedawno oczekiwać, a jeśli faktycznie to ma być ich odpowiedz na GOT(co jest bardzo prawdopodobne) to tylko lepiej dla nas bo nie będą na tym oszczędzać.

  • Gerwant

   Chyba nie muszą za bardzo kombinować, bo świat Wiedźmina zasadniczo zbyt „prawacki” nie jest, przynajmniej jak na na okres inspirowany średniowieczem. Główni bohaterowie nie są religijni, są tolerancyjni na inne rasy, u czarodziejek można zauważyć głęboki feminizm, a aborcja nie jest może czymś powszechnym, ale na pewno akceptowalnym. Nawet religie nie są jakoś specjalnie dominujące, z wyjątkiem Novigradu i Nilfgaardu może. Niby Sapkowski gdzieś mówił, że dobry pisarz nie zamieszcza w książce swoich poglądów, ale chyba jednak co nieco przemycił.

   Myślę, że ludzie z Netflixu są dość ogarnięci i nie będą się bawili w dorzucanie do serialu polityki. Choć z ich serialami na bakier jestem więc mnie nie poprawcie jak coś.

   A jeśli faktycznie będą chcieli uwypuklić liberalną ideologię to się po prostu posłużą materiałem źródłowym.

   • Jakub Szproch

    „Myślę, że ludzie z Netflixu są dość ogarnięci i nie będą się bawili w dorzucanie do serialu polityki.”
    poprawiam więc: House of Cards 😀

    • Gerwant

     Ale z tego co się orientuję to jest serial o polityce 😛
     Poprawię zdanie:
     „Myślę, że ludzie z Netflixu są dość ogarnięci i nie będą się bawili w dorzucanie do serialu polityki z naszego świata.”
     Chyba, że w tym Domku z kart stosują właśnie takie zabiegi.

     • Jakub Szproch

      teraz to sie zgodzę. a HoC oczywiście, że coś tam czerpie z rzeczywistości bo dzieje się, jakby to rzec… równolegle do czasu teraźniejszego. Po prostu nieuniknione.
      W każdym razie, info o tym serialu tak mnie ucieszyło, że od razu humor sie poprawił 😀 To może być coś naprawdę godnego książek AS’a

 • inferno

  Ciekawe ile sobie poczekamy na pierwszy sezon. Sądzicie, że jeden sezon = jedna książka?

  • Kapciu_W3_fan

   Pewnie rozbudują opowiadania dodając jakieś własne elementy i rozciągając historię tak by wystarczyło na jakieś 7 sezonów. 😀

   • sebensor

    Będzie pewnie z czasem tak, jak w przypadku „Gry o tron”, bo te parę sezonów będzie za mało, a kasa, widzowie się liczą. 🙂

  • kudu

   Coś czuję, że 1 sezon za rok ;d

 • Wichaister

  Jestem przerażony.
  Jestem pewny, że szykuje się widowiskowe przeżycie, pełne genialnych efektów specjalnych i ciekawych ujęć ukazujących nam ten niesamowity świat, do którego tak często wracamy. Niestety, całą tą niesamowitość, wyczucie smaku i balans polityczny, tak długo kreowany przez AS, może być skopany w jednej chwili. Już widzę jak „mój świat” wiedźmina jest zastępowany ich światem. Zagrywki polityczne z podtekstami do obecnych wydarzeń politycznych, multikulturowy kolorowy kociołek, z którego wyziewać będą ohydne i mdlące opary psujące świeże powietrze całego świata wiedźmina. Jest to moje bardzo subiektywne zdanie ale szczerze powiedziawszy, wolę teraz być ostrożny i nie wsiadać na gapę do hype traina niż zawieść się na premierze.

 • sebensor

  Zaskakująca informacja dotycząca realizacji serialu o Wiedźminie a to dzięki Netflixowi. Zgadzam się z poniższymi/powyższymi komentującymi, bywalcami Warowni, obecnie Wiedźmińskiego Siedliszcza co do opinii dotyczących serialu o Wiedźminie. Uważam, że forma serialowa da większe pole do popisu niż w przypadku film, gdzie jego czas trwania jest dużo krótszy niż u seriali. Film zazwyczaj nie ma też tak jakby kontynuacji, też tzw. napięcia wręcz, co będzie się działo dalej. Dzięki temu jak wiemy, też przekłada się na ilość sezonów i odcinków jednocześnie, wszystko w zależności od zamysłów scenarzystów, reżysera itp. Mogą się pojawić pomysły, nowe koncepcje, które miejmy nadzieję, że nie zniszczą kanonu wiedźmińskiego.

  Mimo obaw jak pisał Kapciu_W3_fan, że będą ograniczenia w serialu pod kątem kategorii wiekowej, zawartości, scen oraz ich poprawności politycznej itp. to uważam, że jakaś tam część zawartości z serii książek o Wiedźminie pozostanie. Bez jakichkolwiek tam zawartości np. seksu, przemocy, wulgaryzmów, odmienności, czy religii, odmienności kulturowej, gdzie na Zachodzie jest to problem powszechnie spotykany to nie będzie ten sam Wiedźmin, którego wszyscy my, czytelnicy, gracze znamy. Uważam, że ludzie z góry mają tego świadomość i będą się twardo trzymali kanonu Sapkowskiego, bez jakichkolwiek zmian, pod kątem kategorii wiekowej przede wszystkim.

  Na koniec dodam, że coś czuję i jak większość ludzi również się zgodzi, że hype na Wiedźmina powróci i to w wielkim stylu, tym razem nie pod kątem growym, ale ekranowym, dokładnie serialowym! Pozostaje nam wszystkim trzymać kciuki za projekt!

 • Jarosław

  Wczoraj napisano więcej postów niż przez ostatni miesiąc, XD Ciesze się że Siedliszcze odżyło. 😀

  • Zireael

   Nowe materiały są dodawane co jakiś czas, ale nie pojawiają się na stronie głównej jak artykuły, czy newsy. Nowości widać na tablicy ogłoszeń po prawej. Gerwant dodał ostatnio wpisy do bestiariusza i glosariusza. Nie zmienia to faktu, że jak była cisza w temacie Wiedźmina, to nic się nie pojawiało, a jak w trawie coś zaczęło piszczeć, to nagle dwie wiadomości naraz. 😛

   • sebensor

    Tyle dobrze Zireael, że Wiedźmińskie Siedliszcze odżyło w sensie, że pojawiają się co jakiś czas nowe informacje, czy to dotyczące postaci, bestiariuszy, czy najświeższej informacji dotyczącej realizacji serialu o Wiedźminie. Zawsze coś jest do napisania. Jak kiedyś wielu forumowiczów pisało, że jednak Wiedźmin w jakimś stopniu ot tak nie odejdzie do lamusa, w zapomnienie.
    Teraz jak w świat poszła informacja o serialu, to można powspominać o domysłach, kto, kogo będzie grać, co będzie się działo dalej. Ogólnie to fajnie, że zawsze można powrócić co jakiś czas i przejrzeć wpisy komentujących, co mają do powiedzenia i podyskutować. 🙂

   • Jarosław

    Przepraszam źle napisałem nie o posty mi chodziło tylko o komentarze pod postami. Mój błąd.

 • Jarosław
  • Pan Reuven

   Gwint 2.0 XD
   Co to będzie wgl. Już czuję tę rozkminę gdy będę tworzył decka ;D

 • inferno

  https://www.youtube.com/watch?v=DU76VgyVAhw
  Szykuje się nam pełnometrażowy dokument o powstawaniu growego Wiedźmina. Premiera jesienią.

  • sebensor

   Pora się szykować na kolejny seans z serii wiedźmińskiego projektu. Warto poczekać na tego typu dokumenty mówiące o powstawaniu danej gry bądź ich kulis. Trza szykować pewnie chusteczki na otarcie łez, na czas wspomnień jeśli będzie to dotyczyć poprzednich części z serii Wiedźmina. 🙂

  • Pan Reuven

   Tyle lat. To były czasy 🙂

 • Kapciu_W3_fan

  Zasadnicze pytanie- materiałem źródłowym będą opowiadania, główna saga,
  czy opowiadania + saga (na sezon burz raczej bym nie liczył). Jak myślicie.

  Sama saga bez wprowadzenia w postaci opowiadań to mało sensowne rozwiązanie.
  Tak samo zekranizowanie samych opowiadań nie miałoby sensu.
  Praktycznie każdy serial bohaterami stoi. Wyobraźcie sobie zrezygnowanie z takich charyzmatycznych postaci jak Vilgefortz czy Bonhart lub co gorsza zrezygnowanie z postaci takich jak Zoltan czy Djikstra, których to ludzie już poznali i zdążyli pokochać. No mało prawdopodobne.

  Ja tak sobie zakładam że wybiorą kilka opowiadań najbardziej istotnych dla fabuły sagi, dodając też pewnie co nieco od siebie. W ten sposób tworząc sezon wprowadzający. Później to już polecą po kolei z sagą zapewne usuwając jakieś wątki i modyfikując historie pod siebie (przykładowo usuwając wątek Pani Jeziora i całej tej narracji prowadzonej z perspektywy różnych czasów.)
  Takie moje dywagacje. 🙂

  • Jarosław

   Oni już tam pisali chyba na GOL-u że będą ekranizować tylko opowiadania i Sezon Burz. Sagi na razie w planach brak. 🙁

   • Gerwant

    A możesz podać źródło? Bo coś mi się nie chce wierzyć, że chcieliby się skupiać na tym etapie na Sezonie Burz, który jest dość średni. Zresztą z tego co wiem to nie ma żadnych konkretnych informacji na temat produkcji.

    • Jarosław

     Sorry niedoczytałem tam jest napisane „prawdopodobnie”, a ja już wszystkich w błąd bym wprowadził. To wszystko przez to że jestem nahypowany.

    • Pan Reuven

     Z tego co czytałem wynika, że mają zekranizować opowiadania, Sagę i Sezon burz.

   • Stary Wąż

    A przepraszam czego się można spodziewać od scenarzystów zza oceanu, wypisz wymaluj coś na kształt Sezonu Burz

    • Jarosław

     Ja tam się ciesze że coś powstaje. Jak im nie wyjdzie to trudno świat się nie załamie. Poza tym seriale akurat robione w USA to są zajebiste.

  • inferno

   A według mnie, fajnie by było, gdyby im się udało umiejętnie zawrzeć wątek Pani Jeziora.

   • Jarosław

    Będzie w Grze o tron. Troche źródłowego materiału troche ich pomysłów. A inne rzeczy całkowicie oleją. Przynajmniej tam mi się wydaje.

 • Jarosław

  Mount & Blade za darmo na GOG-u. Polecam zacna gra. 😀

  Info: https://www.cdaction.pl/news-49809/zdobadz-mount–blade-za-darmo.html

 • lambert

  zajebiście już się nie mogę doczekać coś czuje że będą nieprzespane noce z netflixem

  • Pan Reuven

   Za dnia lepiej walnąć cały sezon. W nocy koncentracja szwankuje 😀

 • Jarosław

  Wiedźmin 2: Zabójcy Królów za darmo dla uczestników zamkniętej bety Gwinta.

  Info: https://www.cdaction.pl/news-49837/wiedzmin-2-zabojcy-krolow-za-darmo-dla-uczestnikow-bety-gwinta.html

  • Pan Reuven

   Ja za darmo dostałem w 2014. Przez tydzień musiałem się logować na takiej stronce i klikać ‚+’ xD

 • Pan Reuven

  Jakby mało było Gwinta, Netflixa to jeszcze film dokumentalny. Wincyj Panie wincyj! 😀
  Witam wszystkich. Czytałem Wasze komentarze apropo serialu o Wiedźminie i powiem wam jako, że obejrzałem parę produkcji od Netflixa to możecie być spokojni. Nie będzie żadnych czarnoskórych elfów, czarodziejów homoseksualistów, kobiet z transparentami domagającymi się równych praw czy innych udziwnień. Netflix wyróżnia się tym, że realizuje swoją wizję i opowiada historię a nie skupia się na zadowoleniu bojkotującego motłochu. Ich seriale nie są tak wulgarne pod względem przekleństw i nagości jak np. Gra o Tron i to na pewno wyjdzie Geraltowi na dobre. Nie, żebym miał coś do GoT bo uwielbiam ten serial ale Wiesiek będzie idealną przeciwwagą dla Gry. Co do samego Wiedźmina to niektórzy już skreślili tą produkcję a nawet jeszcze nie wyszedł trailer ani info o obsadzie. Common! Często miewam wrażenie, że Polakowi a zwłaszcza fanowi Wiedźmina nie dogodzisz.. Być może i serial straci na klimacie ale to jest niestety wliczone w jego powstanie. W końcu tworzą go dla międzynarodowego widza, by każdy człowieczek na Ziemi mógł go obejrzeć na Iphonie 10 siedząc w slumsach w Afryce lub w jakieś dżungli w Ameryce Południowej (o ile złapie zasięg xD) Trochę ironizuję bo śmiech pusty porywa jak słyszę, że Netflix spieprzy robotę.. Ja tam jestem podjarany i cieszę się, że będę mógł usiąść przed kompem i walnąć na raz cały sezon jak wyjdzie 😀 I to jest też zajebiste w Netflixie. Spodziewam się około 13 odcinków po 50 min +/- tak więc będzie ogień!
  Mam nadzieję, że Reuven wyjaśnił w czym rzecz 😉
  Pozdrawiam!

  • Jarosław

   Jak zwykle się z Panem Rouvenem zgadzam. Ja się jeśli już to spodzewam homoseksualisty tak jak było w Wiedźminie 3 z jakiś tam myśliwym co za bycie gejem został wygnany (smutne to), ale gdyby o tym nie powiedział to bym się nie domyśli jakiej jest orientacji. A z czarnymi to będzie pewnie tak jak z kupcami z Ofiru w Wiedźminie 3.

  • Stary Wąż

   Obyś miał rację. Aha i jeszcze coś, bardzo się cieszę że stronka żyje i ponownie rozkwita.

 • Jarosław
 • Jarosław

  Gwint: Z okazji rozpoczęcia otwartej bety… dowcipny zwiastun z Geraltem i Ciri.

  Info: https://www.cdaction.pl/news-49875/gwint-z-okazji-rozpoczecia-otwartej-bety-dowcipny-zwiastun-z-geraltem-i-ciri-wideo.html