Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Zdjęcia prezentujące nilfgaardzkie zbroje

zdjęcia prezentujące nilfgaardzkie zbroje

Po nilfgaardzkim obozie wojennym przyszedł czas na bliższy rzut oka na żołnierzy Emhyra var Emreisa. W serwisie Redanian Intelligence zamieszczono zdjęcia prezentujące nilfgaardzkie zbroje.

Cesarskich żołdaków można już było co prawda zaobserwować na wcześniejszych fotografiach z obozu, ale ze względu na noc i daleką odległość uchwycenie konkretnych szczegółów na temat ich wyglądu było niemożliwe. Występujący w serialu Wiedźmin statyści postanowili jednak podzielić się z serwisem Redanian Intelligence fotografiami, na których widać doskonale jak prezentuje się uzbrojenie wojsk Nilfgaardu. Nie można niestety powiedzieć, by budziły one pozytywne wrażenia.

Szczególnie osobliwie wygląda górna część zbroi. Trudno wyjaśnić czym był podyktowany taki kierunek stylistyczny. Na pewno nie budzi on skojarzeń z militarną potęgą cesarstwa, które inspirowane było starożytnym Rzymem oraz III Rzeszą. Projekt pancerzy odchodzi od realiów historycznych w rejony mocno fantastyczne, całkiem jakby twórcy zamierzali przypisać cesarstwu łatkę „sił zła”. Nie trzeba chyba wspominać jak bardzo ten koncept gryzie się z realiami Wiedźmina.

Użytkownik reddita adventus_21 napisał z prośbą do Tomka Bagińskiego o wyjaśnienie całej sprawy. Bagiński miał w odpowiedzi napisać, że on również nie jest zadowolony z tego projektu, ale są to zbroje przeznaczone dla statystów dalszego planu. Pancerze ważniejszych postaci mają wyglądać lepiej.

Tym bardziej dziwi jednak fakt, dlaczego zdecydowano się dodać tym kostiumom tak dziwne detale, skoro i tak prawdopodobnie nie zdołamy im się dokładnie przyjrzeć. Odstaje to całkiem od jakości oraz stylistyki pancerzy, które mogliśmy zauważyć choćby na poniższych zdjęciach. Swoją drogą, skojarzenia z husarskimi zbrojami są jak najbardziej na miejscu, ponieważ zostały one prawdopodobnie wypożyczone od polskiej pracowni płatnerskiej.

Chcielibyśmy też wspomnieć o fotografii, która może nie ukazuje zbyt wielu szczegółów, ale mimo to jest na swój sposób interesująca. Przedstawia ona najpewniej nilfgaardzkiego kawalerzystę, na hełmie postaci można dostrzec elementy przypominające skrzydła charakterystyczne dla cesarskich oficerów, a także wiszący na nim czub. Pojawiły się teorie, że jeźdźcem tym może być Cahir, ale równie dobrze może to być dowolny starszy rangą żołnierz.

Dajcie znać jak podoba Wam się projekt nilfgaardzkich pancerzy. Czy bylibyście zadowoleni z takiego kierunku, czy preferowalibyście całkiem inny design? Jak zbroje wypadają w porównaniu z tym co zaserwowali nam Redzi w swych grach? Piszcie w komentarzach 😉

 

Źródła:

redanianintelligence.wordpress.com/2019/05/23/first-look-at-nilfgaardian-armour-and-weapons-in-the-witcher/

fotolio.fatzebra.org/2019/01/27/kreuzenstein-castle-and-shooting-for-the-witcher/