Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Wiemy, kto zagra Lamberta i Coëna

kto zagra Lamberta i Coëna

Nadchodzą pierwsze wiadomości dotyczące castingów do drugiego sezonu Wiedźmina od Netflixa. Dowiedzieliśmy się własnie, kto zagra Lamberta i Coëna.

Według portalu Redanian Intelligence zostały już obsadzone role dwóch wiedźminów, których zobaczymy w kolejnym sezonie w Kaer Morhen. Mowa tu o Lambercie oraz  Coënie. Obaj wiedźmini brali udział w szkoleniu Ciri w Warowni Starego Morza. Lambert, będąc jednym z młodszych wiedźminów, dał się poznać jako arogancki i opryskliwy gbur, który był szczególnie cięty na Triss Merigold. Ze spokojnym i życzliwym Coënem natomiast wiązała się pewna zagwozdka, bowiem nigdzie nie zostało określone dokładnie jego pochodzenie ani przynależność cechowa. Jedyne czego się o nim dowiedzieliśmy, to że przybył do Kaer Morhen z północy, z Poviss.

Jeśli chodzi zaś o ich występ w serialu, to w Lamberta wcieli się Paul Bullion, który pojawił się między innymi w „Peaky Blinders” i „The Bastard Executioner”.  W roli Coëna ujrzymy natomiast Yasena Atoura, którego można było zobaczyć w pobocznych rolach w takich produkcjach jak „Mission: Impossible – Rogue Nation”, „Robin Hood: Początek” czy „Ben Hur”. Według źródła Redanian Intelligence obaj panowie mają zaliczyć występ w co najmniej trzech epizodach. Nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w pozostałych wiedźminów, czyli Vesemira i Eskela.