Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – W serialu ujrzymy ojca Geralta Korina

Wiedźmin ujrzymy ojca Geralta Korina

Według serwisu IMDb w serialu Wiedźmin ujrzymy ojca Geralta Korina, w którego wcieli się węgierski aktor Martin Berencsy.

Na stronie IMDb zaktualizowano obsadę wiedźmińskiej produkcji, do której dołączył niejaki Martin Berencsy mający wcielić się w Korina. Ten najemny rębajło wystąpił w opowiadaniu „Droga, z której się nie wraca”, w którym to pomógł czarodziejce Visennie pokonać Kościeja – magicznego potwora stworzonego przez byłego druida Fregenala. Między rudą uzdrowicielką a jasnowłosym wojownikiem nawiązało się uczucie, które zaowocowało wspólnie spędzoną nocą. Ponieważ Korin był jedynym znanym partnerem Visenny, przyjęło się uznawać go jako ojca Geralta. Potwierdzają to zresztą późniejsze słowa Geralta, który w trakcie rozmowy z Vilgefortzem wyjawia mu, że jego rodziciel był „niezłym rębajłą”.

Martin Berencsy

W jakich okolicznościach możemy go zatem zobaczyć na ekranie? Mocno wątpliwym jest żeby twórcy decydowali się ekranizować wspomniane wyżej opowiadanie, sezon i tak pewnie będzie poupychany po brzegi różnymi wątkami. Bardziej prawdopodobne, że zobaczymy go w jakiejś krótkiej retrospekcji – być może podczas sennych majaków Geralta na wozie Yurgi. Skoro zaś twórcy postanowili wyciągnąć z otchłani dziejów Korina, to niewątpliwie pojawi się także Visenna, która bądź co bądź zaliczyła krótki, ale ważny występ w opowiadaniu „Coś więcej”.