Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – w serialu pojawi się opowiadanie „Ostatnie życzenie”

Premiera serialu Wiedźmin w 2019

Choć Netflix niezbyt wylewnie dzieli się informacjami z prac nad Wiedźminem, to garść informacji możemy uzyskać od czasu do czasu z mniej oficjalnych źródeł. Ostatnie z nich świadczą o tym, że w serialu pojawi się opowiadanie „Ostatnie życzenie”.

Źródłem tych doniesień jest serwis IMDB, który ostatnio dość często dostarcza nam nowych nazwisk aktorów mających pojawić się w serialu.  Jakiś czas temu zebraliśmy je razem i opublikowaliśmy w zbiorczym newsie. Niedługo potem znowu mogliśmy odnotować kolejne informacje, które mówiły chociażby o obsadzeniu roli matki Foltesta – Sancii z Soden, co sugeruje, że możemy otrzymać pewne retrospekcje z okresu, gdy król wdał się w skandaliczny romans z własną siostrą i spłodził bękarta. Pojawił się także niewiele mówiący wpis Adama Levy’ego, w którym zakomunikował, że Myszowór oraz Yennefer mogą wystąpić w wspólnych scenach, jakich jednak – nie wiadomo.

Ostatnie wiadomości mówią natomiast o obecności takich postaci jak Beau Berrant, czy „wielki, łysy strażnik”. Niektórzy mogą pamiętać, że ten pierwszy był faktorem handlowym mieszkającym w Rinde, który udzielił Yennefer azylu przed rajcami miejskimi, którym nie w smak  było, że czarodziejka nie stosuje się do ich zasad w kwestii płacenia podatków od czarów. Wielki, łysy strażnik może być natomiast odźwiernym Berranta, który miał  okazję na własnej skórze przekonać się o „sile pieniądza”(odźwierny, nie Berrant). Może to być również drab z miejskiego lochu, którego bogate wnętrze mieliśmy okazję poznać za sprawą jednego z życzeń Geralta.

Wszystko więc wskazuje na to, że twórcy zdecydowali zekranizować w serialu opowiadanie „Ostatnie życzenie”. Nie powinno to raczej nikogo dziwić, opowieść ta jest bardzo ważna dla relacji Geralt-Yennefer, a sama Lauren Hissrich często wspominała, że zamierza rozszerzyć wątki ważnych postaci z prozy Sapkowskiego. Pełen spis ról mających się pojawić w odcinku piątym (bo to prawdopodobnie w tym odcinku pojawi się „Ostatnie życzenie”), możecie znaleźć poniżej.

  • Beau Berrant – Roger Rinrose
  • Adonis – Ben Wiggins (scena z golizną)
  • Wielki, łysy strażnik – Richard van Weyden
  • Mężczyzna w średnim wieku – Joachim Paul Assbock