Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Vladimir Furdik zachwycony umiejętnościami Henry’ego Cavilla

Nadchodzący serial od Netflixa może nie być jedynym tytułem, który sięgnie po motywy książek Andrzeja Sapkowskiego. Według nieoficjalnych informacji powstaje bowiem animowany serial Wiedźmin.

Jak być może pamiętacie, Vladimir Furdik jest odpowiedzialny za choreografię walk w serialu Wiedźmin. Udzielił on ostatnio wywiadu, z  którego wynika, że Vladimir Furdik jest zachwycony umiejętnościami walecznymi Henry’ego Cavilla.

W maju pisaliśmy Wam o roli Vladimira Furdika w serialu Wiedźmin, w którym pełni funkcję koordynatora kaskaderów oraz odpowiada za choreografię walk. Odtwórca roli Nocnego Króla z Gry o tron ostatnio udzielił wywiadu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach w Czechach, w którym wypowiedział się również na temat produkcji Netflixa oraz samej pracy z Henrym Cavillem. Według niego twórcy serialu mają ambicję dorównać Grze o tron, a z czasem nawet ją wyprzedzić.

„Twórcy mają ambicję osiągnąć poziom „Gry o tron”, a pewnego dnia być może nawet go przekroczyć. Myślę, że „Gra o tron” to głównie aktorstwo i dramaturgia, fabuła była bardzo dobra, a aktorzy wykonali kawał dobrej roboty. Jeśli chodzi o nasze sceny akcji, to mogę zaręczyć za ich jakość, z tego co widziałem są naprawdę bardzo dobre. Trudno powiedzieć, czy fani polubią elementy akcji i dramatyczne oraz czy produkcja okaże się hitem, czy nie. Niektórzy fani lubią Henry’ego jako Geralta, niektórym natomiast nie odpowiada, więc to dość delikatna sprawa i Netflix podjął spore ryzyko.”

Bardzo optymistycznie wyrażał się również o Henrym Cavillu oraz jego umiejętnościach w nauce choreografii scen walki.

„Jest świetny,  bez niego nie daliby rady tego osiągnąć, mogę to zagwarantować. Nie znam żadnego aktora, który byłby tak dobry we władaniu mieczem oraz scenach walki, jak Henry. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto byłby w stanie nauczyć się choreografii walki danej sceny w dwie godziny.”

By mieć pełen obraz sytuacji przypomnijmy sobie także, co Vladimir Furdik mówił o stylu walki serialowego Geralta podczas Comic Conu w Rumunii.

Jeśli chodzi o jego styl… Starałem się by przypominał on taniec – swobodny i lekki. W czasie walki będzie poruszał się tak, jakby przewidywał, co zrobi każdy z jego przeciwników. Wie trzy sekundy wcześniej w jaki sposób ich zabije.”

Ze słów Furdika wynika, że sceny walki będą kluczowym składnikiem serialu, i co z pewnością ucieszy fanów – będą one starały się ukazać książkowy styl Geralta, który przypominał właśnie finezyjny taniec śmierci. Miejmy nadzieję, że próbki zdolności Henry’ego Cavilla ujrzymy na zwiastunie, który ma pojawić się podczas Comic Conu w San Diego 19 lipca. Jeśli zaś mowa o walce, to rzućcie okiem na nowe zdjęcie promocyjne przedstawiające Geralta z jego srebrnym mieczem (choć są również teorie, że ten jest stalowy).