Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Vladimir Furdik vel Nocny Król o stylu walki Geralta

Nocny Król z Gry o tron o stylu walki Geralta

Vladimir Furdik, znany szerzej jako Nocny Król z Gry o tron już od jakiegoś czasu pracuje przy serialu Wiedźmin nad choreografią walk. Podczas spotkania na Comic Conie wypowiedział się na temat stylu walki Geralta w produkcji Netflixa.

Vladimir Furdik obecnie jest najbardziej kojarzony z roli Nocnego Króla w Grze o tron, jednak aktorstwo nie jest i nie było nigdy jego głównym zajęciem. Mężczyzna przez większość swojego zawodowego życia występował jako filmowy kaskader oraz dubler, dzięki czemu zyskał na tym polu spore doświadczenie.

To właśnie prawdopodobnie dlatego został zatrudniony na planie serialu Wiedźmin jako koordynator kaskaderów, który ma odpowiadać m.in. za to jak będą wyglądać sceny walki na ekranie. Wedle serwisu imdb.com ma zaliczyć także gościnny występ w ostatnim odcinku serialu. Być może czeka nas walka pomiędzy Furdikiem a Cavillem – instruktorem a uczniem. Tak było chociażby w przypadku naszej polskiej ekranizacji.

Vladimir Furdik at EECC, asked him what does he think about Geralt’s fighting style, and if he did manage to bring the witcher style from the books. Hope it helps shed some light. Personally i can’t wait for the series. from witcher

Vladimir Furdik był ostatnio obecny na konwencie East European Comic Con w Rumunii, gdzie zdradził kilka interesujących szczegółów z prac nad serialem Wiedźmin. Zapytany o to jak będzie prezentowała się choreografia pojedynków Geralta,  odpowiedział, że jego styl walki będzie miał taneczny charakter, co ma nawiązywać do książkowego oryginału. Postać wiedźmina ma więc poruszać się lekko i finezyjnie, prawdopodobnie nie zabraknie słynnych obrotów i piruetów.

Vladimir Furdik opowiedział jednocześnie, że opracowanie tej sztuki z aktorami jest dość trudne i wymagające, wspomniał także o dość istotnych różnicach pomiędzy tym jak walka może wyglądać w serialu, a w grze komputerowej. Finalnie ma jednak nadzieję, że końcowy efekt przypadnie widzom do gustu.