Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Udostępniono dwa pierwsze utwory z soundtracku

dwa pierwsze utwory

Autorzy soundtracku Wiedźmina od Netflixa udostępnili w serwisie soundcloud dwa pierwsze utwory z serialu. Wśród nich można usłyszeć główny motyw Geralta oraz balladę Jaskra w wykonaniu Joeya Bateya.

Nie da się ukryć, że ścieżka dźwiękowa jak dotąd odgrywała istotną rolę w istniejących adaptacjach Wiedźmina. Stanowiła jeden z nielicznych jasnych punktów w filmie z 2001 roku oraz wprowadzała niesamowity klimat w grach studia CD Projekt RED. Utwory Grzegorza Ciechowskiego, Adama Skorupy, Pawła Błaszczaka, Marcina Przybyłowicza i Percivala nie tylko nie zawodziły, ale także szybko zdobywały miano kultowych.

Nietrudno więc zrozumieć obawy o to, czy soundtrack serialu od Netflixa dotrzyma im kroku i nada całości unikalnego brzmienia. Jeśli chcecie wyrobić sobie na jego temat wstępną opinię, to w serwisie soundcloud pojawiły się wczoraj dwa nowe utwory, które pojawiły się za sprawą portalu IndieWire, który przeprowadził rozmowę z głównymi kompozytorami – Sonyą Belousovą oraz Giona Ostinelli. Wśród nich znajduje się główny motyw Geralta oraz ballada pt. „Toss a Coin to Your Witcher” w wykonaniu Joeya Bateya – odtwórcy roli Jaskra.

Jak możemy przeczytać  w artykule utwór „Geralt of Rivia” ma się stać jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów serii. Jako motyw przewodni, będzie się pojawiał w czołówce każdego odcinka, za każdym razem usłyszmy go jednak w nieco innej wersji. Będzie to zależało od nastroju i klimatu całego epizodu, z czasem może więc przybrać bardziej posępne i mroczniejsze brzmienie. Do jego wykonania wykorzystane zostały skrzypce, lutnia, cymbały, psalterium, chińskie xun i erchu oraz cała gama instrumentów perkusyjnych.

Dajcie nam znać, jak spodobały Wam się powyższe utwory i jak wypadają w porównaniu z takim choćby „Pocałunkiem Yennefer” czy „Believe”.