Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Świątynia Melitele na nowych zdjęciach?

Świątynia Melitele

Za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdzono, że ekipa pracująca nad serialem Wiedźmin powróciła do Budapesztu na prawdopodobnie końcowy etap zdjęć. Na jednej z fotografii można zauważyć kaplicę, która zostanie najpewniej wykorzystana jako świątynia Melitele.

Usunięte już zdjęcie opublikowała na Instagramie Claudia Varga, która pochwaliła się również, że właśnie brała udział w zdjęciach kręconych w wyżej wspomnianej lokacji. Ową budowlą jest natomiast kaplica Jaki Chapel, która znajduje się na terenie Budapesztu. Niewielka, bogato zdobiona budowla może budzić uzasadnione skojarzenia z świątynią Melitele w Ellander, którą zarządzała Nenneke. Miejsce to przewijało się w krótkich fragmentach w zbiorze opowiadań „Ostatnie życzenie”.

To właśnie tu przybył Geralt, by wyleczyć rany po walce z królewską strzygą. Po odbyciu kilku rozmów z Nenneke i i Iolą Pierwszą oraz krótkim spięciu z rycerzami Białej Róży wiedźmin opuścił klasztor w towarzystwie Jaskra. Około 10 lat później do klasztoru przybyła Ciri, która w trakcie wymagającej nauki z Yennefer miała nauczyć się kontrolować swoją magiczną moc.  My przypuszczamy jednak, że póki co twórcy ograniczą się do wydarzeń z „Ostatniego życzenia”. Niewykluczone jednak, że scenarzyści postanowili znacznie rozszerzyć ten wątek albo zapewnić o wiele więcej czasu antenowego takim postaciom jak Nenneke czy Iola Pierwsza. Według relacji Lauren Hissrich taki los spotkał między innymi Calanthe, czy Myszowora.