Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Sonya Belousova i Giona Ostinelli stworzą soundtrack

Sonya Belousova i Giona Ostinelli stworzą soundtrack

Kolejne wieści dotyczące nadchodzącej produkcji Netflixa. Sonya Belousova i Giona Ostinelli stworzą soundtrack do serialu Wiedźmin.

Dobrze wiemy jakie znaczenie dla produkcji filmowej czy growej może mieć odpowiednia ścieżka dźwiękowa. Potrafi uchwycić jej esencję, nadać wyjątkowego klimatu i na długo zapisać ją w naszej pamięci, by potem z uczuciem nostalgii wracać do niej po latach. Bywa, że muzyka jest jednym z niewielu aspektów danego tytułu, które budzą ciepłe i pozytywne wspomnienia. Tak było w przypadku swojskiej filmowej adaptacji Wiedźmina z 2001 roku, do której soundtrack nagrał Grzegorz Ciechowski. Nie trzeba też chyba wspominać o roli soundtracku z serii gier Wiedźmin od CD Projekt RED.

Dlatego dla wielu ludzi niezwykle ważne jest zapewne, jak będzie brzmiała ścieżka dźwiękowa serialu Wiedźmin, za którego produkcję odpowiada Netflix. Przy tego typu rozważaniach pomocna będzie informacja o tym, że głównymi kompozytorami zostali Sonya Belousova i Giona Ostinelli, o czym dowiedzieliśmy się z serwisu IMDB oraz CV twórców. Poniżej przybliżymy Wam sylwetki tych dwóch postaci.

Sonya Belousova jest rosyjską kompozytorką oraz pianistką, w obu tych dziedzinach zdobyła zresztą całkiem sporo nagród. Rozpoznawalność przyniósł jej projekt  Player Piano. Jest to kanał w serwisie YouTube, na którym artystka publikuje wykonywane na fortepianie aranżacje utworów pochodzących głównie z filmów, serialów oraz gier. W swojej pracy zajmuje się głównie tworzeniem muzyki dla produkcji filmowych i serialowych (The Mist, Reprisal, The Romanoffs, M.F.A.) oraz sztuk baletowych.

Jej częstym współpracownikiem jest Giona Ostinelli – kompozytor pochodzenia szwajcarsko-włoskiego. Wśród ich wspólnych projektów wymienić można The Sacred Lies, Lying and Stealing, czy wymieniane już wcześniej The Mist. Teraz wspólnie pracować będą również nad ścieżką dźwiękową do Wiedźmina Netflixa.

Warto też wspomnieć o Instagramie Sonyi Belousovy, na którym artystka podała informację, że właśnie nagrywa muzykę w londyńskim North Seven Studios wykorzystując do tego lutnie, gitary renesansowe, teorby, a także wokale. Zestaw powyższych instrumentów może nam dać niejakie pojęcie o charakterze i atmosferze ścieżki dźwiękowej powstającego Wiedźmina.

Z nagrywaniem wokalu wiąże się za to inna ciekawostka. Joey Batey grający Jaskra również bowiem potwierdził swą obecność w powyższym studio, gdzie jak sam określił, miał nagrywać swe „niemelodyjne szczebiotanie”. Podobna skromność wręcz nie przystoi odtwórcy roli Jaskra. Jeśli jednak chcecie sami przekonać się o talencie aktora (który jest również muzykiem), obejrzyjcie poniższe nagranie.