Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – ruszyły zdjęcia na Wyspach Kanaryjskich

ruszyły zdjęcia na Wyspach Kanaryjskich

Ekipa serialu od kilku dni wysyła wyraźne sygnały, że ruszyły zdjęcia na Wyspach Kanaryjskich. Na udostępnianych zdjęciach możemy zobaczyć możliwe plenery nadchodzącej, wiedźmińskiej produkcji. 

Ostatni czas był wyjątkowo hojny w informacje i materiały pochodzące zza kulis produkcji serialu Wiedźmin. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że ta dobra passa jeszcze trochę potrwa. Showrunnerka Lauren S. Hissrich oraz niektórzy z aktorów zdążyli ogłosić już swe przybycie na Wyspy Kanaryjskie, gdzie ma być kręcona część scen do produkcji Netflixa. Przypomnijmy, że dotychczas zdjęcia odbywały się w Europie Środkowej, głównie Węgrzech, ale prawdopodobnie również w Austrii oraz Słowacji.

Według hiszpańskiego źródła, pierwszy etap zdjęć skupi się na wyspie Gran Canaria i potrwa najbliższe dwa tygodnie. Następnie ekipa ma przenieść się na wyspę La Palma, gdzie spędzi kolejne dwa tygodnie.  Ponieważ jakiś czas temu Charlotte Brandstorm opublikowała na Instagramie zdjęcie z poszukiwania plenerów na wyspie La Palma, można przyjąć, że to właśnie tam powstanie odcinek siódmy oraz ósmy, za które reżyserka właśnie odpowiada.

Tradycyjnie możemy też liczyć na Lauren Hissrich, która dokumentuje na Instagramie swój pobyt na Gran Canaria. Na poniedziałkowym zdjęciu możemy zauważyć  uroczy las z płynącą przez niego rzeczką. Jeśli nie jest to Brokilon i Wstążka, to nie wiem co to jest. We wtorek showrunnerka wrzuciła natomiast fotografię dość pustynnego, skalistego krajobrazu, którzy niektórzy fani zaczęli utożsamiać z Górami Pustulskimi, w których miała się schować smoczyca z opowiadania „Granica możliwości”. Z książek możemy jednak pamiętać, że góry te leżały przy granicy Koviru oraz Keadwen, co plasuje je na dalekiej północy, gdzie pustynia z kaktusami nie ma za bardzo racji bytu. Trudno odmówić jednak wszystkim tym lokacjom magii i niezwykłego klimatu, zanosi się na to, że będzie to jeden z mocniejszych aspektów serialu (całkiem jak w polskiej ekranizacji).

https://www.instagram.com/p/BumT38LDBAp/

View this post on Instagram

Tuesday. ♥️

A post shared by Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich) on