Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Premiera serialu Wiedźmin w 2019 roku oraz nowe nazwiska w obsadzie

Premiera serialu Wiedźmin w 2019

Zostało oficjalnie potwierdzone, że premiera serialu Wiedźmin odbędzie się jeszcze w 2019 roku. Poznaliśmy także aktorów, którzy wcielą się Yarpena Zigrina oraz króla Virfurila. Z obsadą aktorską jest jednak powiązana także inna, bardzo smutna wiadomość.

Tego, że premiera serialu Wiedźmin odbędzie się pod koniec tego roku mogliśmy spodziewać się już wcześniej, teraz jednak Netflix oficjalnie ogłosił, że przybliżona data to IV kwartał 2019 roku. Szefostwo stacji chce najpewniej wykorzystać lukę w gatunku fantasy, która utworzy się po zakończeniu finalnego sezonu Gry o tron, której ostatni odcinek zostanie wyemitowany 19 maja. Z licznych przesłanek możemy też z dużą dozą prawdopodobieństwa podejrzewać, że Wiedźmin otrzyma następne sezony, co w przyszłości zaowocuje na pewno ciekawą konkurencją z serialem Władca pierścienia od Amazona.

Kolejne ciekawe informacje dotyczą nowych nazwisk w obsadzie. Pierwsza z nich pochodzi z nieoficjalnej strony thewitcher.tv, na której można przeczytać, że w roli Yarpena Zigrina zobaczymy Jeremy’ego Crawforda. Mężczyzna w mediach społecznościowych miał się deklarować jako fan franczyzy. Te samo źródło wspomina także, że w serialu nie zobaczymy ostatecznie Millie Brady, która miała zagrać Renfri. Z aktorki zrezygnowano i aktualnie trwa ponowny casting do tej postaci.  Wybór ten miał zostać uzasadniony przez zmieniającą się „wizję twórczą”.

Użytkownicy  Reddita zauważyli także na stronie Spotlight, że w CV aktora Bena Lamberta pojawiła się wzmianka o jego występie w serialu Wiedźmin w roli króla Virfurila. Jest to o tyle interesująca wiadomość, że postać ta była ojcem Demawenda z Aedirn. Najwyraźniej zobaczymy więc wydarzenia mające miejsce jakieś kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z opowiadań i Sagi. Swoją drogą jedyna wzmianka na temat tej postaci dotyczy wojny pomiędzy Aedirn a Temerią o Dolinę Pontaru, w której to Virfuril miał pobić wojska Medella – ojca Foltesta.

Ostatnia wiadomość dotyczy niestety śmierci jednej z aktorek związanych z wiedźmińską produkcją. Mya-Lecia Naylor zmarła 7 kwietnia w wieku 16 lat. O śmierci młodej aktorki poinformowała agencja A&J Management. Nastolatka w serialu miała się prawdopodobnie wcielić w nastoletnią Triss Merigold, której dorosłą wersję zagra Anna Shaffer.