Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – prawdopodobna data premiery oraz potwierdzona obsada Koral, Foltesta, Ostrita i nie tylko!

Prawdopodobna data premiery

Kolejne wieści napływają z planu wiedźmińskiego serialu wytwórni Netflix. Wśród nich zaś prawdopodobna data premiery oraz szereg nowych nazwisk w obsadzie.

Zagraniczny blog, Recapped, który serwował w przeszłości sprawdzone przecieki, choćby o obsadzie ról Geralta oraz Yennefer, sugeruje, że premiera serialu The Witcher od Netflixa nastąpi 20 grudnia. Według tajemnicznego źródła, wytwórnia jest zadowolona z dotychczasowej pracy serialowej ekipy, która ponoć już kończy prace nad pierwszym sezonem. Dodatkowo, prace nad drugim sezonem mają wystartować albo pod koniec roku bieżącego lub na początku przyszłego. W tym wypadku, być może już niebawem doczekamy się pierwszego zwiastuna produkcji!

Ponadto, do sieci trafiły informacje na temat obsady kolejnych postaci, a obserwacje osób, które śledzą poczynania ekipy produkcyjnej sprawiają, że obraz wątków w pierwszym sezonie staje się coraz bardziej klarowny. Pierwszą z potwierdzonych postaci jest Lyta Neyd, szerzej znana jako Koral, czyli rudowłosa czarodziejka, którą poznajemy w Sezonie Burz. Obecność Koral w pierwszym sezonie serialu może jednak wzmocnić inne plotki fabularne, sugerujące, że scenarzyści zaserwują nam sceny z bitwy o Sodden, w której magiczka brała udział. W Koral wcieli się Rhianna McGreevy, co ujawnia jej CV.

Poznaliśmy również nazwisko aktora, który wcieli się w króla Foltesta, a będzie nim Shaun Dooley, którego angaż w produkcję Netflixa był ujawniony kilka miesięcy temu, lecz do niedawna nie potwierdzono, w kogo się wcieli. Serwis Thewitcher.tv zdołał uzyskać potwierdzenie od ekipy produkcyjnej i oto nasz władca Temerii!

Kolejną ujawnioną postacią z obsady jest Lord Ostrit, co w połączeniu z informacją o królu Folteście niejako potwierdza obecność epizodu poświęconego odczarowaniu strzygi w Wyzimie. W Ostrita wcieli się Jason Thorpe i jak sugerują przecieki z planu, epizod z krwiożerczą królewną zobaczymy w trzecim odcinku sezonu.

Znamy także aktorkę, która odegra rolę Vei, czyli jednej z zerikańskich wojowniczek, towarzyszących Borchowi Trzy Kawki. Jest nią Colette Dalal Tchantcho i według przecieków, wątek dotyczący tych postaci pojawi się w szóstym odcinku sezonu.

Potwierdzono również informację o roli młodej Renfri, dzięki czemu możemy oczekiwać dość ciekawej realizacji opowiadania Mniejsze Zło. W młodą Dzierzbę wcieli się Lila Prideaux, która przed potwierdzeniem tej roli byłą łączona z postacią młodej Ciri. Zdjęcia z planu serialu zrobione z ukrycia ukazują Larsa Mikkelsena (Stregobor) oraz Inge Beckmann (Aridea, macocha Renfri), którzy towarzyszą bawiącej się grupce dzieciaków. Wśród dzieci znajduje się inna dziewczynka, Ellè McGhie, której została potwierdzona, jako przyjaciółka małej Renfri z dzieciństwa.

Inną postacią, powiązaną z wątkiem rozgrywającym się w Blavikien jest Marilka, czyli córka tamtejszego wójta Caldemeyna, W serialu Netlixa zagra ją  Mia McKenna-Bruce, która zastąpiła w tej roli Rebeccę Benson, wcześniejszy wybór scenarzystów. Co ciekawe, podczas masakry w Blaviken, książkowa Marilka miała zaledwie pięć lat, więc prawodpodobnie twórcy ten szczegół nieco zmienili, gdyż Mia jest dużo starszą dziewczyną.

 

Jeśli mowa o pozostałych aktorach, w Nohorna z bandy Renfri wcieli się prawdopodobnie szkocki aktor, Adam Robertson. Nową postać, Lorda Peregrina z Nilfgaardu, którego powinniśmy zobaczyć w czwartym odcinku odegra Dominic Creasey.

 

Źródła:

https://redanianintelligence.wordpress.com

https://www.imdb.com