Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – poznaliśmy aktora, który zagra Eycka z Denesle

poznaliśmy aktora, który zagra Eycka z Denesle

Kolejne wieści na temat serialu Wiedźmin wyskakują ostatnio niczym króliki z kapelusza. Tym razem poznaliśmy aktora, który zagra Eycka z Denesle.

Ostrogi cnotliwego rycerza bez skazy i zmazy przywdzieje w serialu Netflixa Jordan Renzo. Mężczyzna wystąpił wcześniej m.in. w serialu Class jako Matteusz Andrzejewski.

Jak zapewne większość z Was pamięta, Eyck z Denesle był uczestnikiem wyprawy króla Niedamira na złotego smoka Villentretenmertha.  Opisywany był jako szlachetny do bólu rycerz, który trudnił się wybijaniem wszelkich plugawych monstrów – nie straszne były mu gryfy, mantikory, a nawet smoki. Swój fach wykonywał całkowicie za darmo, czym niestety psuł rynek wiedźminom oraz różnej maści najemnikom. Jego odwaga oraz prawość powiodły go do w końcu do walki ze złotym smokiem, co dla samego Eycka skończyło się bardzo boleśnie.

Niektórzy z Was pamiętają może również (choć pewnie woleliby zapomnieć), że Eyck miał okazję pojawić się również w polskiej ekranizacji Wiedźmina. Wcielił się w niego wtedy aktor Marek Walczewski, który razem z komputerową animacją Villentretenmertha stoczył dość pamiętny pojedynek, który chyba na trwale zapisał się w historii polskiej kinematografii.

Niedoszły pogromca złotego smoka przewijał się także w twórczości studia CD Projekt Red. W pierwszej części Wiedźmina pojawił się Zygfryd z Denesle, który był synem Eycka oraz kontynuatorem jego szlachetnej służby wobec ludzkości. Rycerz osobiście pojawił się za to w Wojnie Krwi – grze RPG bazującej na Gwincie, gdzie mieliśmy okazję pokierować losami królowej Meve.