Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Początek zdjęć oraz obsada drugiego sezonu

obsada drugiego sezonu

Netflix właśnie ogłosił początek zdjęć do drugiego sezonu Wiedźmina, którego premiera ma się odbyć w 2021 roku. Podano także oficjalnie część nowej obsady, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, kto zagra kolejnego wiedźmina oraz Stokrotkę z Dolin.

Informacja o starcie zdjęć do wiedźmińskiej produkcji podał na portalach społecznościowych polski oddział Netflixa. Oprócz tego podano także nowych członków obsady. O części z nich mogliśmy się już dowiedzieć z napływających przez ostatni tydzień nieoficjalnych pogłosek, które zresztą okazały się prawdziwe. Nie brakuje jednak także nowych nazwisk, które znajdziecie poniżej.

O Lambercie (Paul Bullion) i Coenie (Yaen Atour), wiedźminach biorących udział w szkoleniu Ciri w Kaer Morhen, mogliśmy się dowiedzieć już z wcześniejszych przecieków. Teraz natomiast poznaliśmy aktora, który wcieli się w kolejnego łowcę potworów – Eskela. Zeszpeconego blizną druha Geralta z dziecięcych lat zagra Thue Ersted Rasmussen, 34-letni Duńczyk.

W pierwszym odcinku, który ma opowiedzieć  historię z Mniejszego zła ou boku Kristofera Hivju (Nivelena) zobaczymy Agnes Born, która zagra czarnowłosą bruxę Vereenę. Co się zaś tyczy czarodziejskiego poletka, to w Francescę Findabair, najpiękniejszą kobietę na świecie oraz elfią Arcymistrzynię, wcieli się Mecia Simson, która jak dotąd pracowała głównie raczej jako modelka. Aisha Fabienne Ross zagra z kolei Lydię van Bredevoort – asystentkę Vilgefortza, którego darzyła nieodwzajemnioną miłością.

Nie wiemy jeszcze, czy oznacza to, że drugi sezon zawrze w sobie także wydarzenia z Czasu pogardy, czy może będziemy mieli do czynienia z kolejnymi autorskimi wątkami scenarzystów. Dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie o powyższych wyborach.