Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – opowiadania „Mniejsze zło” oraz „Kraniec świata” pojawią się w serialu

"Mniejsze zło" oraz "Kraniec świata" pojawią się w serialu

Wygląda na to, że opowiadania „Mniejsze zło” oraz „Kraniec świata” pojawią się w serialu Wiedźmin. Głównymi wskazówkami są tu ogłoszenia castingowe dla aktorów oraz nagrania z przesłuchań.

O obecności pierwszego opowiadania dowiedzieliśmy się już przy okazji opublikowania nagrania z przesłuchania do roli Renfri w wykonaniu Magdaleny Korpas. Postać odgrywana przez aktorkę występuje co prawda pod innym imieniem (Riley), ale po wysłuchaniu linii dialogowych nie ma większych wątpliwości, że chodzi o naszą Dzierzbę.  Ogłoszenie do roli Riley znalazło się także na szwedzkiej stronie .

Na tej samej witrynie znalazły się także oferty do odegrania ról Geralta, Jaskra, Yennefer oraz Ciri. Są też tam inne postaci, których nazwy niewiele nam jednak mówią, zapewne specjalnie zamaskowano je fałszywym aliasem. Wśród nich jest jednak bohater, którego tożsamości nie ukryto. Mowa o Torque – silvanie z Krańca Świata, który pomagał elfom z Dol Blathanna i wpakował Geralta oraz Jaskra w nieliche kłopoty. I choć samo ogłoszenie nie jest dostatecznym dowodem, to na tej samej stronie pojawiło się również wcześniej ogłoszenie do roli Renfri, które następnie zostało potwierdzone nagraniem z przesłuchania. Wszystko więc wskazuje, że „Mniejsze zło” oraz „Kraniec świata” są pierwszymi nieoficjalnie potwierdzonymi opowiadaniami, które pojawią się w serialu.

Myślę, że to dla nas świetne wieści, bo oba opowiadania są świetne i szczerze liczyłem na ich ekranizację. „Mniejsze zło” to wybór w gruncie rzeczy oczywisty, jest jedną z pierwszych i ważniejszych historii, gdzie pokazana została złożona natura Geralta i otaczającego go świata, przez co stanowi świetny wstęp do pierwszego sezonu. „Kraniec świata” może i nie jest aż tak ważny w kontekście głównej osi fabularnej, ale nie dość, że jest przepełniony humorem i nawiązaniami do polskiej wsi, to skupia się na relacji pomiędzy Geraltem a Jaskrem oraz stanowi wstęp dla konfliktu pomiędzy ludźmi, a elfami.

 

Źródła:
  1. Art autorstwa Afternoon63
  2. https://sv.stagepool.com/skadespelare/senaste/q=witcher;t=;c=;m=0