Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Oficjalny teaser serialu oraz panel z twórcami

Stało się! Po dwóch latach oczekiwań, domysłów i spekulacji w końcu otrzymaliśmy oficjalny teaser serialu Wiedźmin od Netflixa. I choć trwa on dwie minuty, to jest to w końcu materiał, który może nam powiedzieć czego się mniej więcej spodziewać po tej produkcji.

Tak jak wcześniej zapowiadano, teaser pojawił się po panelu z twórcami Wiedźmina, który odbył się na Comic Conie w San Diego. Gośćmi spotkania byli Lauren Hissrich (showrunnerka), Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) oraz Freya Allan (Ciri). Podczas trwającej ok. czterdzieści pięć minut rozmowy, aktorzy oraz scenarzystka podzielili się licznymi wrażeniami i wspomnieniami z okresu prac na planie Wiedźmina, którego czeka teraz etap post-produkcji.

Całe wydarzenie miało jednak miejsce w „zamkniętej” hali i zasadniczo nikt nie był uprawniony do nagrywania go żadnymi urządzeniami. Jeśli jesteście jednak wystarczająco szybcy i ciekawi, to fragmenty dyskusji mogą jeszcze dryfować po serwisie YouTube. Oprócz tego pozostają także tekstowe relacje uczestników panelu (np. Redanian Intelligence).

Jeśli jednak szukacie jakiegoś krótszego substytutu, to możemy polecić Wam wywiad przeprowadzony przez serwis Entertainment Weekly.  Pojawiło się tam choćby całkiem sporo ciekawych informacji o Henrym Cavillu i jego zaangażowaniu w produkcję. Aktor już od samego początku był niezwykle podekscytowaną rolą Geralta i niemal codziennie męczył ekipę serialu telefonami pytając o casting. Więcej informacji postaramy się dla Was zebrać w oddzielnym newsie, który podsumuje wszystkie wieści na temat Wiedźmina z Comic Conu.

Panel zdecydowanie zdominował jednak teaser, który zaprezentował nam przede wszystkim trzy główne postacie z serialu – Geralta, Ciri oraz Yennefer. Na ekranie przewijają się znane nam z opowiadań oraz Sagi wydarzenia, choć nie wszystkie pewnie wyglądają tak, jak sobie wyobrażaliście. Główną rolę w fabule odgrywać ma rzecz jasna wątek tworzącej się w trudach skomplikowanej rodziny oraz motyw przeznaczenia. W zwiastunie nie zabrakło jednak potworów, magii, scen walki oraz seksu.

Już niedługo opublikujemy na łamach Siedliszcza rozbudowaną analizę teasera, która pewnie pomoże nam odpowiedzieć na niektóre z kłębiących się w naszych głowach pytań. Tymczasem oglądajcie i komentujcie, bo zdecydowanie jest co!