Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Odpowiedź Lauren Hissrich na szum wokół Ciri

Odpowiedź Lauren Hissrich na szum wokół Ciri

Ostatnimi dniami Internet zawrzał z powodu niepotwierdzonego przez Netflix ogłoszenia castingowego, gdzie padła wzmianka o poszukiwanych do roli Zireael aktorkach z mniejszości etnicznych. Odpowiedź Lauren Hissrich na szum wokół Ciri pojawiła się w końcu na Twitterze, choć ostatecznie niczego do końca nie wyjaśniła.

Niezweryfikowane ogłoszenie castingowe (które pachnie fake’iem) o poszukiwaniu do roli Ciri nastoletniej dziewczyny z mniejszości etnicznych sprawiło, że Internet zadrżał w posadach, a na twórców serialu spadłą lawina komentarzy, naturalnie większość z nich skupiła się na Lauren S. Hissrich. Wiele z nich zarzucało Lauren Hissrich niedotrzymywanie słowa w kwestii niezachowywania wierności książkom, trafiały się też dość przesadzone zarzuty o dyskryminowanie Słowian i ich kultury – a nawet niszczenie naszego dziedzictwa kulturowego (odsyłam do tekstu o tym ile w Sadze rzeczywiście z tego jest).  W związku z tym Lauren Hissrich postanowiła poruszyć ten temat, ale jednocześnie nie komentować samego ogłoszenia.

To jest to co mnie najbardziej dziwi. Jak można bojkotować serial, który jeszcze nie powstał z powodu osoby, która nie została jeszcze obsadzona na odpowiedź scenarzysty, który jeszcze niczego nie skomentował? Myślę, że powoli zaczyna nam się udzielać szaleństwo.

 

Czas na przerwę od Twittera. Miłość tutaj jest cudowna, a nienawiść(krytyka) pouczająca, całkiem jak wiedźmińska Próba Traw. Tylko, że ja MUSZĘ zacząć mniej czytać, a więcej pisać, inaczej nie będziemy mieć cholernego finału. Wrócę tu niebawem z większą ilością informacji, będzie też sporo o Płotce. Bądźcie dla siebie mili, ok?

Lauren co prawda do samej informacji o niebiałej Ciri bezpośrednio się nie odnosi,  ale z samej pierwszej wypowiedzi można wywnioskować, że Jaskółka nie została nawet jeszcze obsadzona. Pozostaje więc nam czekać na dalsze informacje.