Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Obsadzono role Renfri, Addy i Franceski

Po oswojeniu się z serialowym wizerunkiem Geralta, Ciri i Yennefer, czas przyjrzeć się nowym nazwiskom w produkcji Netflixa. Dzięki nim zaś dowiedzieliśmy się, że  obsadzono role Renfri, Addy i Franceski.  

Jak możecie pamiętać, w rolę Renfri miała się wcielić początkowo Millie Brady. Już od jakiegoś czasu pojawiały się jednak pogłoski, że twórcy postanowili przeprowadzić dla tej postaci ponowny casting. Informację tę potwierdziła ostatnia notka prasowa Netflixa, w której zawarto, że w Dzierzbę wcieli się teraz Emma Appleton – 28-letnia, angielska aktorka, która wystąpiła w takich produkcjach jak The End of the F***ing World czy Clique. Ponowny wybór aktorki do tej roli mógł być spowodowany rozbudowaniem wątku Renfri , w wyniku czego mogły się okazać potrzebne dokrętki, w których Millie Brady nie mogła już wziąć udziału.

Za pośrednictwem serwisu Spotlight dowiedzieliśmy się również, że w serial zaangażowana została Jade Croot. Z opisu strony wynika, że wystąpi w roli księżniczki Adelajdy. Ponieważ jednak żadna taka postać nie przewija się przez książki, można podejrzewać, że chodzi jednak o Addę Białą – bękarta Foltesta i strzygę, z której Geralt zdjął urok w opowiadaniu Wiedźmin.

Warto też wspomnieć o udziale Fridy Gustavvson – szwedzkiej aktorki oraz modelki. O tym, że Frida wystąpi w serialu dowiedzieliśmy się dzięki stronie jej agencji. Nie ujawnia ona jednak w kogo wcieli się Szwedka. Serwis Redanian Intelligence doszedł jednak do wniosku, że może być to Francesca Findabair, czyli elfia czarodziejka, a później królowa Dol Blathanna, ciesząca się również tytułem najpiękniejszej kobiety świata. Po pierwsze – Frida ma 184 cm wzrostu, jest więc wystarczająco wysoka, by zagrać elfkę. Po drugie, cóż… trzeba przyznać, że Frida jest na tyle piękną kobietą, by wybronić tytuł Stokrotki z Dolin.

View this post on Instagram

in my natural habitat

A post shared by frida gustavsson (@fridargustavsson) on

Kolejnymi ujawniony nazwiskami są Ella Rae-Smith (Into the Badlands: Kraina bezprawia) oraz Anna Louise-Plowman (Piraci). Nie wiadomo na razie dokładnie, kogo mogą zagrać. Uroda pierwszej z pań mogłaby sugerować, że wcieli się jedną z driad z Brokilonu. Anna Louise-Plowman może być natomiast jedną z czarodziejek, która weźmie udział w bitwie o Wzgórze Sodden. Jej wygląd może się nieco nawet kojarzyć z Margaritą Laux-Antille. Podobną do niej aktorkę zauważono zresztą podczas kręcenie scen w Polsce na zamku Ogrodzieniec.

Łatwo zauważyć, że dzisiejszy news został zdominowany przez kobiety, które w końcu w świecie Wiedźmina pełnią całkiem istotną rolę. Miejmy nadzieję, że powyższe aktorki udanie oddadzą ich ducha i charakter na srebrne ekrany. Dajcie tymczasem znać, co o nich sądzicie.