Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – nowe zdjęcie z planu ocieka ponurym klimatem niczym Velen

nowe zdjęcie z planu

Showrunnerka Lauren S. Hissrich opublikowała na swoim Instagramie nowe zdjęcie z planu serialowego Wiedźmina od Netflixa. Znajdujący się w tle plener prezentuje się niezwykle klimatycznie, przypominając dużej części graczy Velen .

Przygotowywanie wiadomości z poletka Wiedźmina od Netflixa w dużej części polega niestety na tworzeniu „czegoś z niczego” – tzn. na podstawie nieoficjalnych materiałów udostępnianych m.in. w mediach społecznościowych. Tak też jest w przypadku nowego zdjęcia z planu serialu, a raczej fotografii Lauren Hissrich, którą showrunnerka opublikowała na swoim Instagramie.  I choć zdjęcie nie przedstawia zasadniczo ani grama pracy na planie Wiedźmina, to dość interesujący może wydać się sam plener.

Ten bowiem daje nam całkiem niezłe nadzieje na ciekawy i klimatyczny dobór lokacji do produkcji Netflixa. Depresyjny, jesienny krajobraz świetnie oddaje swojską, ponurą atmosferę świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wyobraźnia sama nam podpowiada, że gdzieś tam w oddali, polną ścieżką powinien podążać zakapturzony Biały Wilk na Płotce.

Swoją drogą, nietrudno w tym przypadku o skojarzenia z Velen, czyli spustoszoną wojną krainą, którą mogliśmy przemierzyć w geraltowych butach w Wiedźminie 3. Powyższa scena wygląda  zresztą jakby została wyjęta z pamiętnego zwiastuna „Zabijając potwory”. Miejmy tylko nadzieję, że świetne plenery pójdą w parze z odpowiednio nakreślonym przez scenarzystów światem oraz jego bohaterami.