Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Kristofer Hivju został obsadzony jako Nivellen

Kristofer Hivju został obsadzony jako Nivellen

Napływają kolejne wieści na temat nowych członków obsady serialu Wiedźmin. Jak donosi bowiem portal Redanian Intelligence, aktor Kristofer Hivju został obsadzony jako Nivellen.

Po Lambercie i Coenie nadszedł czas na Nivellena z „Ziarna prawdy”, którego obecność była przepowiadana nieoficjalnie już od jakiegoś czasu. Z pomocą przychodzi nam tu po raz kolejny portal Redanian Intelligence posiadający iście godną pozazdroszczenia siatkę wywiadowczą. Redaktorzy tego serwisu otrzymali bowiem dokument, w którym widnieje nazwisko Kristofera Hivju – aktora znanego przede wszystkim z roli Tormunda w „Grze o Tron”.

Według wspomnianego dokumentu wynika, że Norweg został obsadzony w „Wiedźminie” jako niejaki Nigel. Opis tej postaci jednak jasno ukazuje, kogo tak naprawdę ukryto pod tym imieniem. Ów Nigel to charyzmatyczny oraz dowcipny mężczyzna, który jako chłopiec został przeklęty za pewną zbrodnię. Brzmi znajomo?

Co więcej, z tej samej broszury możemy się dowiedzieć, że Nivellen pojawi się pierwszym odcinku drugiego sezonu. Stanie się to zapewne w trakcie podróży Geralta i Ciri do Kaer Morhen, „Ziarno prawdy” doczeka się więc dość istotnej modyfikacji w postaci obecności Jaskółki. Zgodnie z zapowiedzią portalu Redanian Intelligence możemy się wkrótce spodziewać kolejnych wiadomości dotyczących obsady „Wiedźmina”.

Źródła grafik:

https://www.imdb.com/name/nm1970465/

Ilustacja Nivellena z gry GWINT: Wiedźmińska gra karciana (artysta Alexandre Mokhov)