Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Kim Bodnia wcieli się w Vesemira

Kim Bodnia wcieli się w Vesemira

Wiemy już kto zagra najstarszego wiedźmina z Kaer Morhen – wbrew plotkom podsycanym przez Netflixa nie będzie to jednak Mark Hamill. W drugim sezonie serialu to Kim Bodnia wcieli się w Vesemira.

Casting do roli Vesemira był chyba ostatnimi czasy najgorętszym tematem dotyczącym drugiego sezonu Wiedźmina od Netflixa. Wszystko za sprawą głośnych nazwisk aktorów, którzy mieli rzekomo otrzymać propozycję wcielenia się w mentora Geralta. Poruszenie wśród fanów już jakiś czas temu wywołał sam Mark Hamill, który wyraził chęć zagrania tej postaci, a showrunnerka Lauren S. Hissrich zasygnalizowała, że chętnie powitałaby go w obsadzie serialu.

Okazuje się jednak, że ostatecznie w Vesemira wcieli się nieco mniej znany aktor. Jest nim Kim Bodnia – pięćdziesięcioczteroletni  Duńczyk, którego mogliście zobaczyć w takich produkcjach jak Most nad Sundem czy Obsesja Eve. W tym ostatnim serialu zagrał postać Konstantina – rosyjskiego agenta, który rekrutuje oraz otacza opieką płatnych morderców, w tym główną bohaterkę, dwudziestokilkuletnią Villanelle (brzmi jakby znajomo).

Przypomnijmy, że Vesemir jest najstarszym i najbardziej doświadczonym ze znanych nam wiedźminów na Kontynencie. Jako jedyny członek starszyzny szkoły Wilka dożył wydarzeń z cyklu wiedźmińskiego oraz gier CD Projekt RED. Dla Geralta oraz pozostałych wiedźminów był nie tylko mentorem i nauczycielem szermierki, ale także przyszywanym ojcem. Kierował również szkoleniem Ciri, gdy ta przybyła z Geraltem do Warowni Starego Morza.

Osobiście jestem zadowolony z takiego wyboru. Wiem, że wiele osób zapewne liczyło na Marka Hamilla, ale jego angaż z pewnością wiele by kosztował budżet serialu, który już w poprzednim sezonie był wyraźnie nadwyrężony. Kim Bodnia natomiast nie dość, że posiada uwarunkowania fizyczne, to jeszcze jest całkiem utalentowanym i doświadczonym aktorem. Myślę, że jeżeli scenarzyści nie popsują zbyt wiele, to możemy liczyć na naprawdę ciekawą kreację papy Vesemira.